Czy warto pojawiać się na meczach młodych siatkarek SMS PZPS rozgrywanych w Szczyrku? Odpowiedź przyniosło niedzielne spotkanie I ligi, w którym emocje siatkarskie sięgnęły zenitu, choć zanosiło się na kolejną gładką porażkę gospodyń.

SMS pzps Sobotni mecz przeciwko ekipie ŁKS Łódź miał przebieg jednostronny. Przyjezdne znacznie lepiej starcie rozpoczęły i szybko zdominowały grę. Gdy tylko zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej straty odrabiał pojawiały się proste błędy, które uniemożliwiły nawiązanie bardziej równorzędnej walki. Wynik 3:0 był piątym kolejnym na niekorzyść młodych siatkarek w rozgrywkach siatkarskiej I ligi.

Nazajutrz, w zaległym meczu z MUKS Joker Świecie, zanosiło się długo na to, że podopieczne trenerskiego duetu Wiesław Popik – Andrzej Peć, nie zdołają się podnieść. Przegrały wysoko w secie pierwszym i drugim, w trzecim przyjezdne dysponowały już okazałą zaliczką przy stanie 9:2. Dzięki zaangażowaniu i walce, a siatkarsko ograniczeniu błędów własnych, miejscowe dogoniły rywalki. Poprawiła się jakość przyjęcia, w ataku skuteczne były Aleksandra Lipska i Natalia Murek, w bloku imponowała Kinga Różyńska. Szkolny zespół obronił piłkę meczową i sięgnął w emocjonującej grze na przewagi po historycznego seta na szczeblu I-ligowym. Szczyrkowianki poszły „za ciosem”. Partię numer cztery rozpoczęły od prowadzenia 6:1, lecz doświadczone zawodniczki ze Świecia doprowadziły do remisu i zaciętej w końcówki. W niej sukces młodzieży przyniosła trzecia piłka setowa, równoznaczna z historycznym... punktem. Bardzo zacięty tie-break, wysoka jakość gry z obu stron w obronie, mogły każdemu kibicowi przypaść do gustu. Tylko nieznacznie lepsze okazały się siatkarki Jokera. Uczennice SMS PZPS w Szczyrku sprawiły natomiast bardzo pozytywną niespodziankę.

SMS PZPS Szczyrk – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (16:25, 19:25, 19:25)

SMS PZPS Szczyrk – MUKS Joker Mekro Świecie 2:3 (14:25, 19:25, 27:25, 26:24, 17:19)

SMS PZPS: Grabka, Michalewicz, Murek, Rasińska, Lipska, Stysiak, Świder, Michalak, Różyńska, Muszyńska, Świrad, Dąbrowska, Drabek (libero), Żurawska (libero) Trenerzy: Popik, Peć