Sporo doświadczonych siatkarek, które myślą o tym, by grać w ORLEN Lidze. W dużym skrócie tak właśnie scharakteryzować można zespół Zawiszy Sulechów. Lider siatkarskiej I ligi stanął w środowy wieczór naprzeciw uczennic placówki ze Szczyrku i...

SMS PZPS … choć faworyt pełną pulę zgarnął, to najpierw stoczył dwa zacięte sety z młodymi podopiecznymi Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W hali Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku gospodynie zanotowały udany start meczu. Co ważne, nie przestraszyły się drużyny, która w 16 meczach przegrała ledwie 13 setów. Do połowy seta trwała zacięta walka, ostatecznie jednak – głównie dzięki mocnej zagrywce – Zawisza triumfował do 19.

O tym, że młode zawodniczki placówki ze Szczyrku dysponują sporym potencjałem zaświadczył set drugi. Jasne, że przyjezdne rozluźniły się i myślały, iż mecz wygra się sam. Nikt jednak nie mógł przewidzieć scenariusza prowadzenia przez miejscowy zespół niemal na przestrzeni całego seta. Znakomicie i pewnie młodzież grała także na finiszu, gdy siatkarki Zawiszy zbliżyły się na jeden punkt (20:19 dla SMS PZPS). Decydujące akcje to popisowe zbicia z lewego skrzydła Natalii Murek, poprzedzone zaskakującymi zagraniami rozgrywającej Julii Nowickiej. I-ligowa drużyna ze Szczyrku rozegrała bez wątpienia najlepszy set w trwającym sezonie, sprawiając niemałą niespodziankę.

Oczywiste było, że o dalsze zdobycze będzie podopiecznym trenera Wiesława Popika ciężko. Przede wszystkim bowiem sulechowianki bardzo dobrze i mądrze zagrywały, zmuszając rywalki do popełnienia sporej liczby błędów. Mniej efektywne były też skrzydłowe SMS PZPS. Zawisza, z byłą zawodniczką BKS Aluprof Martą Szymańską w składzie, odsłony numer trzy i cztery wygrał już bezdyskusyjnie.

SMS PZPS Szczyrk – MLKS Roltex Zawisza Sulechów 1:3 (19:25, 25:22, 10:25, 12:25)

SMS PZPS: Świrad, Różyńska, Nowicka, Murek, Lipska, Rasińska, Łysiak (libero) oraz Michalewicz, Musiał, Michalak, Serowiecka, Świder Trenerzy: Popik, Peć