Kolejny udany, zwycięski występ siatkarek Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku przyniósł zespołowi awans w górę I-ligowej tabeli.

SMS PZPS w Szczyrku I liga Uczennice tym razem podejmowały w hali Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku ekipę z Gliwic, która nieznacznie wyprzedzała je w stawce rozgrywek. Zgodnie więc z układem tabeli weekendowe starcie miało przebieg wyrównany. Przez dwa sety nieznacznie przeważały gospodynie, które zaliczkę budowały wysokim poziomem przyjęcia, skutecznością w ataku i trudnym do odbioru serwisem. Rozgrywające SMS-u często mogły uruchamiać swoje środkowe z wyróżniającą się Martyną Świrad. Najwięcej walki przyniosła trzecia odsłona. Podopieczne Wiesława Popika przegrywały w niej różnicą kilku „oczek”, by wyrównać wynik na 20:20. Autowy atak Aleksandry Lipskiej emocje zakończył, a gliwiczanki w ogromnych mękach seta zgarnęły. Jak się okazało, tego dnia ostatniego, gdyż czwarty set przebiegł pod kontrolą siatkarek ze Szczyrku. Zagrywka była kluczowym elementem w zanotowaniu cennego zwycięstwa.

I-ligowa drużyna SMS PZPS awansowała na 7. miejsce w tabeli, za nią są obecnie cztery zespoły, wszystkie znacznie bardziej doświadczone w bojach, co tym lepiej świadczy o postawie młodych siatkarek.

SMS PZPS Szczyrk – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:1 (25:22, 25:23, 24:26, 25:17)

SMS PZPS: Michalewicz, Nowicka, Świrad, Różyńska, Sobiczewska, Świder, Murek, Górecka, Różański, Lipska, Michalak, Bartkowska, Stenzel (libero), Łysiak (libero) Trenerzy: Popik, Peć