Na finiszu roku 2016 bielski zespół pod wodzą trenera Grzegorza Kosatki wziął udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Juniorek o Puchar Prezesa Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Rawie Mazowieckiej. W gronie 12 ekip bielszczanki zaprezentowały się pozytywnie, docierając do ścisłego finału. Awans na ten etap dały grupowe zwycięstwa 2:1 nad MUKS ABIS SP 4 Łódź, 2:0 z Jedynką Kluczbork oraz półfinałowe 2:1 w konfrontacji z ŁKS Szkoła Gortata Łódź. W decydującej fazie turnieju juniorki BKS-u nie zagrały swojego „maksa”. Po raz drugi uległy bez choćby jednego wygranego seta rówieśniczkom Sparty Warszawa, po tie-breaku zaś lepsze okazały się siatkarki z Dąbrowy Górniczej.

Prócz drużynowego podium dwie zawodniczki bielskiego zespołu, uczennice Liceum Edu-Sport, zostały wyróżnione indywidualnie. Wioletta Świerkosz jako jedna z najlepszych atakujących, a Angelika Miemczok w gronie środkowych bloku. – Stać nas było na to, aby zająć wyższą lokatę. Ale w decydujących spotkaniach zagraliśmy trochę poniżej możliwości. Cieszy natomiast, że dziewczyny sporo pograły z mocnymi przeciwniczkami – tłumaczy trener Kosatka.

Za kilka dni juniorki czeka udział w półfinałowych zawodach w swojej kategorii wiekowej na szczeblu wojewódzkim. Zarówno w tych rozgrywkach, jak i trwających Młodej Ligi, bielszczanki mierzą wysoko. – Pracujemy cały czas intensywnie, poprawy wymaga zwłaszcza przyjęcie zagrywki. Widać, że to, co robimy przynosi efekty, gdy popatrzymy choćby na progres, jaki poczyniliśmy w grze w obronie – zaznacza trener Kosatka, wyznaczając zespołowi jasny cel na ten sezon. – Chcemy znaleźć się w wąskim gronie czołowych drużyn w kraju i uczestniczyć w turnieju finałowym tak juniorek, jak i Młodej Ligi – dodaje szkoleniowiec.

Na parkiety Młodej Ligi zawodniczki BKS Profi Credit powrócą w drugiej połowie stycznia. Wpierw zagrają na wyjeździe z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, by 28 stycznia podjąć w Bielsku-Białej drużynę ŁKS-u Łódź. Aktualnie na koncie mają 5 wygranych i 2 porażki, w swojej grupie zajmują lokatę na „pudle”.