W miniony weekend "rekordziści" rozegrali pierwszy mecz kontrolny w 2023 roku. Ich rywalem był I-ligowy GKS Katowice. Podopieczni Dariusza Mrózka zaprezentowali się w tym meczu z dobrej strony. Mecz zakończył się remisem 2:2, a wszystkie gole padły w pierwszej połowie. Sztab szkoleniowy w tym meczu sprawdzał 4 zawodników o łatce "testowanych". Nie wszyscy przeszli weryfikacje pozytywnie, jednak jest w tym gronie piłkarz, który jest blisko związaniem się z Rekordem.

Mowa tu o Michale Biskupie. 25-letni napastnik, mimo młodego wieku, ma w swoim życiorysie sporo doświadczeń. W 2021 roku wrócił do futbolu po czteroletniej przerwie i zaczął przywdziewać barwy Ruchu Chorzów. Wcześniej zdążył zanotować 8 występów na poziomie I ligi w GKS-ie Tychy. Po dwóch sezonach spędzonych w Chorzowie Biskup reprezentował Stal Stalowa Wola, a w obecnej kampanii III-ligowy Gwarek Tarnowskie Góry. Rosły napastnik w rundzie jesiennej zdobył 12 bramek, czym przede wszystkim zwrócił na siebie uwagę sztabu szkoleniowego Rekordu.