Piłkarska zima w ścisłym „czubie” trzecioligowej tabeli? Taką pozycję gwarantował ekipie bialskiej Stali sukces w niełatwym meczu z „dwójką” Górnika Zabrze.

bks- odra wodzisław 2

Bielszczanie musieli stoczyć ciężki bój, by wywieźć punkty z trudnego terenu. Być może nie byłoby to tak wymagające zadanie, gdyby goście wykorzystali kapitalną szansę strzelecką już w 1. minucie rywalizacji! A bramkarza Górnika bezskutecznie pokonać próbowali po sobie Dariusz Rucki oraz Przemysław Brychlik. Obiecujące otwarcie nie przełożyło się na dominację bialskiej Stali, bowiem zaciekle o swoje walczyli również zabrzanie. Im sztuka strzelenia gola powiodła się w 48. minucie. Z pozoru niegroźny rzut wolny przyniósł daleką „wrzutkę” w pole karne przyjezdnych, a tam najlepiej zachował się celnie główkujący Rafał Otwinowski. Nie minęło 60 sekund, a piłkarze rezerw Górnika mogli raz jeszcze boleśnie pokarać gości. Pojedynek z Michałem Płonką wygrał na całe szczęście Krzysztof Kozik. Dopiero ta sytuacja obudziła bielszczan, którzy w 54. minucie cieszyli się z wyrównania. Gol na 1:1 to zasługa Damiana Zdolskiego, który lewą nogą uderzył po tzw. krótkim rogu. W końcowym fragmencie spotkania ekipa z Bielska-Białej bliżej była odniesienia sukcesu. W 70. minucie o centymetry z piłką zagraną przez Ruckiego minął się Seweryn Caputa. Ten sam zawodnik przeprowadził w 87. minucie dwójkową akcję z Marcinem Czaickim, ale uderzenie tego drugiego okazało się nieznacznie chybionym.

BKS Stal utrzymał tym samym miejsce na podium przed zimową przerwą w rozgrywkach III ligi śląsko-opolskiej, grupy południowej. A wyjazdowa zdobycz w Zabrzu, z wymagającym przeciwnikiem, choć pozostawiająca mały niedosyt, może okazać się doprawdy cenna w dalszej fazie zmagań. Górnik II Zabrze – BKS Stal Bielsko-Biała 1:1 (0:0) 1:0 Otwinowski (48') 1:1 Zdolski (54')

BKS Stal: Kozik – Kopeć, Sornat, Antczak, Zdolski, Czaicki, Wójcik (60' Łybyk), Rucki, Uzoma (54' Pontus), Brychlik (54' Lewandowski), Caputa Trener: Furlepa