Z nożem na gardle przyjechał do Bielska-Białej zespół z Rudy Śląskiej. Grunwald znajduje się tuż nad strefą spadkową. Rezerwy Podbeskidzia rywalom nie zamierzały ułatwiać zadania. podbeskidzie II

Gospodarze nieźle weszli w mecz. W pierwszej połowie dyktowali warunki rywalizacji, wypracowali sobie kilka okazji bramkowych. Kamil Jonkisz głową nie potrafił skierować piłki do celu z odległości trzech metrów, jeszcze lepszej sytuacji na gola nie zamienił Krystian Zelek, wystarczyło dołożyć nogę. Daniel Bujok również mógł w polu karnym zachować się lepiej. – Przegraliśmy frajersko. Przed przerwą powinniśmy rozstrzygnąć losy meczu. Weszliśmy w drugą połowę źle, musieliśmy gonić wynik – mówi Dariusz Mrózek, trener „Górali”.

W 48. minucie goście cieszyli się z bramki. Po odzyskaniu piłki w środku pola szybko  rozpoczęli atak zwieńczony przez Michała Brzozowskiego uderzeniem w długi róg. Poniesione straty Podbeskidzie II odrobiło w końcówce spotkania, emocjonującej dodać należy. Kacper Chmielewski uderzył z rzutu wolnego, do odbitej przez golkipera piłki doskoczył Bujok, zagrał wzdłuż bramki, Maciej Felsch futbolówkę zgrał, a Szymon Jarosz z bliska wpakował do siatki. Chwilę później Grunwald ponownie objął prowadzenie. Tomasz Szpoton wykorzystał rzut karny. – Jedenastka była kontrowersyjna – ocenia trener Mrózek.

„Dwójka” bielskiego klubu przegrała tym samym trzeci mecz z rzędu. – Oddajemy punkty rywalom. Widać brak Trochima i Pietrasiaka, obaj dużo dawali drużynie. Młodzież musi się jeszcze sporo uczyć. Pietrasiak powiedział, że nie chce już grać, nie chce blokować miejsca młodym chłopakom. Rozumiem i szanuję jego decyzję – klaruje nasz rozmówca.

Gospodarze mecz kończyli w osłabieniu. Dwie żółte kartki „zarobił” Konrad Kareta. Drugą po stracie drugiego gola.

Podbeskidzie II Bielsko-Biała – Grunwald Ruda Śląska 1:2 (0:0) 0:1 Brzozowski (48') 1:1 Jarosz (84') 2:1 Szpoton (88', z rzutu karnego)

Podbeskidzie: Madejski – Kareta, Horoszkiewicz, Jarosz, Mazan, Kuszmider, M.Felsch, Lenartowski (70' Pielichowski), Bujok, Zelek (46' Chmielewski), Jonkisz Trener: Mrózek