Zadyszka lidera z Jaworza w końcówce sezonu sprawiła, że Przełom Kaniów przed ostatnią kolejką miał szanse na tytuł mistrzowski. Drużyna Wiesława Kucharskiego musiała pokonać Orła Kozy i liczyć na potknięcie Czarnych. aklasa_bielsko Wicelider z Kaniowa wyzwaniu nie sprostał, w Kozach wywalczył tylko punkt. – Stawka meczu związała moim zawodnikom nogi, była wysoka, presja zrobiła swoje. Zremisowaliśmy, mogło być gorzej, bo przegrywaliśmy, mogło lepiej, ale nie wykorzystaliśmy kilku setek – klaruje Wiesław Kucharski.

Wynik spotkania zszedł na drugi plan wobec koszmarnych kontuzji, których doznali zawodnicy gospodarzy. Tuż po przerwie nogę złamał Jakub Kunicki, który po wyskoku do głowy niefortunnie upadł. Mecz został przerwany na kilkanaście minut. Poszkodowanego zabrała karetka. Jak się później okazało, służby medyczne stadion w Kozach musiały odwiedzić raz jeszcze. W samej końcówce rywalizacji urazu doznał Przemysław Pielesz. Pomocnik Orła źle stanął, widok złamanej i wykręconej nogi przypominał kontuzję Marcina Wasilewskiego z meczu Anderlechtu Bruksela z Standardem Liege. Po tym wydarzeniu arbiter zakończył spotkanie. – Szkoda chłopaków. Muszą w Kozach coś zrobić z boiskiem, bo dziury w murawie są bardzo niebezpieczne. Wszyscy się o tym przekonaliśmy – ocenia opiekun Przełomu.

Wynik spotkania w 74. minucie uderzeniem z woleja otworzył Grzegorz Puda. Futbolówka zanim wpadła do bramki otarła się o jednego z obrońców oraz rękawice interweniującego Rafała Twardowskiego. W końcówce goście wyrównali po rzucie karnym. Marcina Kozielskiego pokonał Krzysztof Jarosz.

Zagraliśmy ambitnie, prowadziliśmy 1:0. Szkoda, że nie udało się utrzymać prowadzenia. Wiatr pomagał raz jednej drużynie, raz drugiej. Kontuzje nie wynikały z brutalności, oba zespoły walczyły na boisku – krótko odniósł się do meczu Janusz Mędrzak, szkoleniowiec Orła.

Orzeł Kozy – Przełom Kaniów 1:1 (0:0) 1:0 Puda (74') 1:1 Jarosz (80', z rzutu karnego)

Orzeł: Kozielski – Stwora (46' Kunicki, 50' Mańkowski), Honkisz, Frania, Ł.Pielesz, Osierda, Baron (85' Banaś), P.Pielesz, Puda, Kasolik, Zontek (70' Waluś) Trener: Mędzrzak

Przełom: Twardowski – Czulak, Ryszka, Bąk, Szyma (80' Flis), Grygierzec, Jarosz, Kóska, Kubiec, Światłowski (70' Swkira), Domka (60' Faruga) Trener: Kucharski