Finałowymi meczami o najwyższe lokaty zakończyła się Cieszyńska Liga Siatkówki w sezonie 2013/2014.

Faza finałowa – mecz o 1. i 3. miejsce – rozgrywana była w systemie do trzech wygranych setów. Wpierw o miejsce na podium zmierzyły się zespoły Cisownicy i Zakładu Karnego. Rundę zasadniczą drużyny te skończyły zajmując lokaty bezpośrednio obok siebie – kolejno 3. i 4., a różnica między nimi wyniosła zaledwie 1 punkt. W pojedynku o „pudło” lepsza okazała się drużyna Cisownicy, która wygrała z Zakładem Karnym 3:1.

O mistrzostwo Cieszyńskiej Ligi Siatkówki konkurowały dwa najlepsze zespoły rundy zasadniczej – Planeta Bio oraz ATS Ustroń. Pierwszy set, po niesamowitej gonitwie i przy głośnym dopingu licznej publiczności, padł łupem siatkarzy ATS-u. To przełożyło się na kolejne odsłony, w których zwycięska ekipa z premierowego seta dominowała już niepodzielnie.

ALS Cieszyn 1 Ukoronowaniem wysiłku drużyn, które od grudnia rywalizowały ze sobą w Cieszyńskiej Lidze Siatkówki, było wręczenie upominków wszystkim drużynom oraz nagrodzenie finalistów ligi. Ponadto, nagrodzony został również najlepszy zawodnik rozgrywek, którym został rozgrywający ATS Ustroń, Kamil Kolankowski.

Rozgrywki finałowe: Mecz o 1. miejsce: AZS Ustroń – Planeta Bio 3:0 (26:24, 25:18, 25:16) Mecz o 3. miejsce: Cisownica – Zakład Karny 3:1 (25:13, 16:25, 25:16, 25:16)

Klasyfikacja końcowa: 1. miejsce – ATS Ustroń 2. miejsce – Planeta Bio 3. miejsce – Cisownica 4. miejsce – Zakład Karny 5-8. miejsce – WW Pizza Hażlach, OSP Krasna, Kostkowice, Gumisie