Na zakończenie rywalkami SMS-u była w Szczyrku drużyna Proximy Kraków, wicelidera rozgrywek I ligi. Gospodynie podjęły walkę równorzędną, ale na przestrzeni całego meczu nie potrafiły spożytkować swoich szans na wygranie choćby jednego seta. Blisko tego były uczennice w drugiej odsłonie, gdy prowadziły już 12:8. Ostatni fragment set był natomiast triumfem doświadczenia. W kolejnej partii przyjezdne szybko zbudowały wyraźną przewagę, zryw podopiecznych Wiesława Popika doprowadził do stanu 20:20, ale ponownie rutyna wzięła górę w kluczowych momentach.

W całym meczu zawodniczki SMS PZPS popełniły aż 30 własnych błędów, przy o połowie mniejszej liczbie pomyłek Proximy. – To zadecydowało o naszej porażce, bo w siatkarskich elementach nie ustępowaliśmy przeciwniczkom – mówi Miłosz Majka, II trener szkolnego zespołu, dla którego najlepiej punktowały z 12 „oczkami” kapitan Natalia Murek i debiutująca na tym poziomie zmagań Julia Szczurowska.

Rywalizację I ligi drużyna SMS-u zwieńczyła ostatecznie na 6. miejscu w tabeli z 27 pkt. zgromadzonymi w 20 meczach, przy stosunku setów 37:41.

SMS PZPS Szczyrk – Proxima Kraków 0:3 (21:25, 23:25, 23:25)