Zaledwie 18-letni zawodnik jest ostatnimi czasy w bardzo dobrej formie. Szczepan Mucha zebrał pozytywne recenzje po meczach młodzieżowej reprezentacji Polski oraz zagrał świetne spotkanie w Pucharze Polski z ekstraklasową Pogonią Szczecin, zdobywając piękną bramkę na 2:0 po indywidualnej szarży. Sz. Mucha jest wychowankiem Drzewiarza Jasienica, zadebiutował w III-lidze w barwach Rekordu już jako 15-latek (!). Miało to miejsce 23 listopada 2019 roku w meczu z Polonią Bytom. W kolejnych miesiącach/latach Mucha coraz odważniej przebijał się do wyjściowego składu, a wraz z jego świetną grą w parze szły "liczby". W tym sezonie w 12 meczach (liga + puchar) zdobył łącznie 5 goli. 

 

 

Nic więc dziwnego, iż "rekordzista" zwrócił na siebie uwagę klubów z wyższych lig. Jak dowiedział się nasz portal o zawodnika zabiega I-ligowy Ruch Chorzów, który ma aspiracje do awansu, ale nie brakuje też zainteresowania z klubów z ekstraklasy. Dotychczas bardzo mocno o Muchę starał się Piast Gliwice. Dużym entuzjastą talentu zawodnika był Waldemar Fornalik, który w ostatnich tygodniach jednak przestał pełnić funkcję trenera tej ekipy. 18-letni piłkarz jest też obserwowany przez m.in. Raków Częstochowa czy Widzew Łódź. Dużo wskazuje więc na to, że wychowanek Drzewiarza już zimą może zmienić barwy klubowe. 


To jednak nie jedyny młody zawodnik z Rekordu, który może zimą trafić do klubu z wyższej ligi. Bramkarzem "rekordzistów", Jakubem Szumerą zainteresowane jest bielskie Podbeskidzie.