W kolejnym meczu siatkarskiej I ligi uczennicom szkoły przyszło rywalizować z zespołem Karpat Krosno – tym samym, który w środę w Szczyrku ograł w spotkaniu w ramach Pucharu Polski „dwójkę” SMS-u. Starsze koleżanki w niedzielny wieczór wzięły srogi rewanż, zupełnie dominując starcie o ligowe punkty i to na terenie przeciwniczek.

Sukces wyjazdowy podopiecznym Wiesława Popika przyszedł łatwo. Przyjezdne od pierwszego seta wydarzenia na parkiecie kontrolowały, najwyższą przewagę zbudowały przy stanie 13:8. Tendencja taka utrzymała się aż do stanu 24:20. Ambitna postawa gospodyń umożliwiła im obronę trzech piłek setowych, przy czwartej krośnianki pomyliły się w ataku, dzięki czemu zawodniczki ze Szczyrku mogły cieszyć się z dobrego otwarcia meczu. W dalszej jego fazie poszły za ciosem. Ograniczyły liczbę błędów własnych, we wszystkich elementach wyraźnie nad Karpatami górując. Efekt to bezapelacyjne zwycięstwa 25:13 i 25:15, zapewniające drużynie awans na 5. miejsce w tabeli I ligi.

– Słowa uznania dla dziewczyn za konsekwencję, cierpliwość i dojrzałość w grze – cieszyli się szkoleniowcy „jedynki” SMS PZPS, dla której najwięcej punktów zdobyła Olivia Różański – 11, o „oczko” mniej uzyskała kapitan Natalia Murek, a 8 dołożyła środkowa Martyna Świrad.

Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR – SMS PZPS Szczyrk 0:3 (23:25, 13:25, 15:25)

SMS PZPS:
Nowicka, Sobiczewska, Lipska, Murek, Różański, Górecka, Al. Muszyńska, Świrad, Michalewicz, Różyńska, Żurawska, Łysiak (libero), Stenzel (libero)
Trenerzy: Popik, Majka