Zupełnie inaczej aniżeli w ostatnim meczu ligowym, zwłaszcza w aspekcie skuteczności w ataku, na wstępie spotkania w Bytomiu wypadli piłkarze BKS-u.

bks czaicki Minął nieco ponad kwadrans batalii o punkty Szombierek z bialską Stalą, a goście dysponowali pokaźną zaliczką. W 13. minucie bramkarza bytomian Mateusza Rosoła, swego czasu strzegącego „świątyni” BKS-u, pokonał strzałem z 10 metrów Seweryn Caputa. Próbujących błyskawicznie wyrównać gospodarzy skarcił zaś w 17. minucie niezawodny Filip Wiśniewski. Niebawem mogło być po meczu, ale podopieczni Rafała Góraka zaprzepaścili idealną kontrę i... sami dali się zaskoczyć. O emocje w środowym starciu postarał się Adam Dzido, który w 23. minucie głową pokonał Krzysztofa Kozika. Dzięki kontaktowej bramce mecz wyrównał się na tyle, że piłkarze Szombierek – konkretnie Jacek Jarnot – mogli zejść do szatni nawet z wynikiem remisowym. Strzały napastnika bronił pewnie golkiper BKS-u. Inna sprawa, że w kilku sytuacjach tylko niefrasobliwość ofensywnych graczy gości uchroniła bytomian przed pokaźniejszymi stratami.

Przed drugą odsłoną każdy scenariusz wydawał się możliwy. Sprawdził się ten najbardziej realny. Bo większa jakość i mądrość piłkarska była po stronie bielszczan. W 54. minucie zespołową akcję wykończył Przemysław Brychlik, dzięki czemu faworyt znów znalazł się w komfortowym położeniu. Goście wkrótce przypieczętowali niechybne wywiezienie punktów z Bytomia. Zasługa to Marcina Czaickiego w indywidualnym wydaniu, który w swoim stylu wykonał rzut wolny sprzed 20 metrów. Po golu podwyższającym wynik do stanu 4:1 ciśnienie zeszło z obu drużyn. BKS dominował i kontrolował boiskowe zdarzenia. Bytomianie z kolei próbowali nieco chaotycznie "podratować" rezultat. Na uwagę zasługuje w zasadzie jedynie strzał Jakuba Stefaniaka i parada Kozika w 87. minucie gry, co na końcowy efekt rywalizacji żadnego wpływu nie wniosło.

Szombierki Bytom – BKS Stal Bielsko-Biała 1:4 (1:2) 0:1 Caputa (13') 0:2 Sobala (17') 1:2 Dzido (23') 1:3 Brychlik (54') 1:4 Czaicki (63', z rzutu wolnego)

BKS Stal: Kozik – Zdolski, Szczurek, Sornat, Rucki (80' Iskrzycki), Caputa, Sobala (66' Wójcik), Czaicki, Karcz, Brychlik (72' Lewandowski), Wiśniewski (75' Habdas) Trener: Górak