Na kąpielisku „Start” w Bielsku-Białej dobiegł końca trzeci tegoroczny turniej Beskidzkiej Plaży. Drugie zwycięstwo z rzędu odniosły Joanna Franek i Adrianna Gaś.

Beskidzka Plaza Po zaciętym pojedynku w półfinale do decydującego meczu turnieju męskiego awansowali Jakub Macura i Mateusz Śnieżek. Nie udało im się jednak wygrać, gdyż w trzecim secie finału po błędzie własnym przegrali finał. A zwycięstwo odnieśli ich rywale – Kamil Szwaj i Michał Grobelny, którzy stanęli później na najwyższym stopniu podium. W spotkaniu o „pudło” triumfowali Artur Baca i Bartosz Luks.

W rywalizacji kobiet najlepsze okazały się Joanna Franek i Adrianna Gaś. – Zwycięstwo w Cieszynie bardzo nas zmotywowało i nie mogłyśmy doczekać się kolejnego turnieju. W wolnych chwilach trenowałyśmy i jak widać opłaciło się – zgodnie po meczu powiedziały zwyciężczynie. Ich wyższość musiały uznać Małgorzata Szajewska-Skuta w parze z Ewą Świech.

Turniej Młoda Plaża Open w kategorii dziewczyn zakończył się sukcesem Agaty Lamek i Aleksandry Kubickiej, które w finale pokonały 2:0 duet Klaudia Wesół/Agnieszka Starowicz. Rywalizację chłopców wygrał Wiktor Laszuk wraz z Aleksandrem Słoniną, lepsi w decydującym meczu w dwóch setach od Bartosza Stasickiego i Mateusza Mojeścika.

Beskidzka Plaża – mężczyźni: półfinały: Śnieżek/Macura - Kożuch/Tokarski  2:1 (11:15, 15:12, 15:11) Luks/Baca - Szwaj/Grobelny  0:2 (9:15, 13:15)

mecz o 3. miejsce: Kożuch/Tokarski - Luks/Baca  0:2 (18:21, 13:21)

finał: Śnieżek/Macura - Szwaj/Grobelny  1:2 (21:18, 18:21, 13:15)

Beskidzka Plaża – kobiety: półfinały: Gaś/Franek - Lamek/Kubica  2:1 (13:15, 15:8, 15:5) Klita/Nowak - Szajewska-Skuta/Święch  1:2 (15:10, 12:15, 14:16) mecz o 3. miejsce: Lamek/Kubica - Klita/Nowak  2:0 (15:12, 15:8) finał: Gaś/Franek - Szajewska-Skuta/Święch  2:1 (15:13, 12:15, 15:10)