W sparingowej konfrontacji beskidzkich zespołów III i IV ligi lepszym okazał się ten pierwszy. Dla obu była to inauguracja serialu meczów testowych bieżącej zimy.

Rekord rusek

Na własnym boisku bielski Rekord podejmował jasienickiego Drzewiarza. Przyznać należy, że z roli gospodarza i faworyta wywiązał się dobrze. Już w 5. minucie Mieczysław Sikora ostemplował słupek. Momentalnie poprawił się i było 1:0. Niespełna kwadrans później na uderzenie z dystansu zdecydował się Mateusz Kubica. Podjął słuszna decyzję, bowiem piłka zatrzymała się w siatce. Podopieczni Wojciecha Gumoli w premierowej odsłonie byli zespołem lepszym. W drugiej również posiadali inicjatywę, natomiast goście częściej niż przed zmianą stron dochodzili do głosu. Tak było m.in. w 64. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego autorstwa Filipa Gajdy, głową na gola zamienił Marcin Studencki. Zarówno przed honorowym trafieniem przyjezdnych, jak i po nim, na listę strzelców wpisał się Marek Sobik. Za pierwszym razem przymierzył dokładnie z dystansu, za drugim z najbliższej odległości skierował futbolówkę do celu.

Pomimo złego wyniku, zaliczyliśmy pożyteczną inaugurację. Zmierzyliśmy się bowiem z bardzo dobrym zespołem. Zagraliśmy na dwa składy, pojawili się testowani zawodnicy oraz juniorzy – powiedział po meczu Wojciech Jarosz, trener Drzewiarza.

Rekord Bielsko-Biała – Drzewiarz Jasienica 4:1 (2:0) Gole dla Rekordu: Sobik – 2, Sikora, Kubica Gol dla Drzewiarza: Studencki

Rekord: Żerdka (Góra, Dziedzic) – Maślorz, Rucki, Waliczek, Żołna, Sikora, Szymański, Profic, Tański, Olszowski, Kubica oraz Gaudyn, Worek, Dudek, Balcarek, M.Bernat, Woźniak, Szędzielarz, Sobik, Hilbrycht, Małyjurek Trener: Gumola

Drzewiarz: Szymala (Michałowski) – Chojnacki, testowany zawodnik, Pustelnik, Machalica, Romanowicz, testowany zawodnik, Łoś, Kuder, Strzelczyk, Kozielski oraz Piela, Waliczek, Studencki, Strach, Sekuła, Jasiński, Basiura, testowany zawodnik, Gajda, Wojtasik Trener: Jarosz