Do Szczyrku zawitał beniaminek z Kalisza i szybko przekonał się, że uczennice w swoim trzecim sezonie I-ligowym zamierzają w stawce bardziej doświadczonych drużyn namieszać. W secie pierwszym SMS rywalkom już na wstępie „odjechał”, podobny scenariusz miała partia kolejna. Kaliszanki walkę nawiązały w trzecim secie, gdy prowadziły 16:14. Reakcja podopiecznych trenera Wiesława Popika była jednak doskonała, przyjezdnym pozwoliły ugrać do końca tylko 4 „oczka”. Faktem stał się efektowny triumf 3:0, otwierający punktowe konto ekipy ze Szczyrku w nowym sezonie siatkarskiej I ligi.

Siatkarki SMS PZPS przed tygodniem przegrały 1:3 w Warszawie z miejscową Wisłą, uchodzącą za jednego z faworytów rozgrywek. – Mieliśmy kilka dni spokojnego treningu i spodziewaliśmy się, że zagramy dobrze. Cel założony udało się zrealizować – komentuje II trener zespołu Miłosz Majka.

Dla gospodyń najliczniej punktowała Natalia Murek – 14, której wtórowały w równej grze Weronika Sobiczewska – 10 i Zuzanna Górecka – 9.

SMS PZPS Szczyrk – MKS Kalisz 3:0 (25:17, 25:16, 25:20)

SMS PZPS:
Nowicka, Różański, Sobiczewska, Al.Muszyńska, Różyńska, Lipska, Górecka, Świrad, Michalewicz, Żurawska, Murek, Stenzel (libero), Łysiak (libero)
Trenerzy: Popik, Majka