Meczem w hali Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku zespół uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku zakończy już w sobotę I-ligowy sezon.

SMS PZPS Podopieczne placówki ze Szczyrku w obecnym sezonie zanotowały siedem zwycięstw, ogrywając niespodziewanie kilka bardziej doświadczonych zespołów. W wielu potyczkach drużyna prowadzona przez trenera Wiesława Popika była dla rywalek trudna do pokonania. Podkreślano waleczność i zaangażowanie młodych zawodniczek, jak również progres, jaki poczyniły na przestrzeni obecnych rozgrywek I ligi. – Spodziewaliśmy się, że ten sezon będzie lepszy od poprzedniego debiutanckiego. Praca, którą dziewczyny wykonują na treningach przynosi efekty. Konsekwentne realizujemy nasze założenia, przekłada się to także na wyniki ligowe – mówi Grzegorz Wagner, dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku.

O postępie w grze podopiecznych SMS-u przekonały się już w tym sezonie ekipy z I-ligowej czołówki. Do takich zalicza się Joker Mekro Energoremont Świecie, który w najbliższą sobotę 12 marca zagra w Szczyrku. Podopieczne Andrzeja Nadolnego zajmują 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 33 „oczek”. W ich szeregach nie brakuje siatkarek rutynowanych, ale i odważnie wkraczających w „dorosłą” siatkówkę, jak skuteczna atakująca Patrycja Flakus. Są też doskonale znane w naszym regionie, wychowanki SMS Edu-Sport w Bielsku-Białej – Angelika Strządała, Magdalena Pytel oraz Joanna Prokop. – Wiemy, że przeciwniczki są mocne, ale fajnie byłoby zakończyć sezon w dobrym stylu. Liczymy, że dziewczyny podejmą walkę i pokażą te atuty siatkarskie, z których są znane – dodaje dyrektor Wagner.

Sobotni mecz w hali Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku rozpocznie się o godzinie 17:00. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.