„Dwójka” Podbeskidzia wreszcie zaprezentowała efektowną i skuteczną grę, podobnie jak napastnik bielszczan Krzysztof Chrapek.

dsc_6413

Losy spotkania na Stadionie Miejskim rozstrzygnęły się bardzo szybko. Już w 10. sekundzie sam przed golkiperem Polonii znalazł się Krzysztof Chrapek, jednak do kapitulacji bramkarza zmusić nie zdołał. Ale, co się odwlecze... W 12. minucie napastnik Podbeskidzia bez trudu wpakował futbolówkę do „świątyni”. Sześć minut później filigranowy snajper skorzystał z efektownego podania Adriana Olszowskiego i mocnym uderzeniem zapisał się po raz drugi w protokole meczowym. W 19. minucie jedną z nielicznych szans bramkowych mieli goście, kunsztem mógł wykazać się Piotr Adamek. Hat-tricka, mający znakomity dzień Chrapek skompletował w 35. minucie, pomimo rozpaczliwej interwencji bramkarza ekipy z Głubczyc. Tak wysokie prowadzenie bielszczan to w gruncie rzeczy następstwo niezbyt trafionej taktyki przyjezdnych. Wysoko ustawiona linia obrony była „wodą na młyn” dla szybkich zawodników rezerw Podbeskidzia. Sfrustrowani niekorzystnym obrotem spraw goście chcieli wyładować emocje. Rafał Czarnecki czynił to na tyle odważnie, że niesportowe zachowanie przypłacił czerwoną kartką tuż przed zejściem drużyn do szatni. Nikt nie miał już wówczas wątpliwości, że bielski zespół wreszcie sięgnie po upragnione od startu rozgrywek III ligi, punkty za wygraną. W 52. minucie dotychczasowy jedyny strzelec goli wcielił się w rolę asystenta, a Damian Nowak dopełnił formalności. Goście mogli liczyć tylko, że „dwójka” nieco spuści z tonu, bo solidny pogrom „wisiał w powietrzu”. W 70. minucie Polonia zanotowała trafienie honorowe, wynik ustalił zaś Krystian Zelek. Czwartego, lecz nieuznanego gola strzelił Chrapek, dobijając ze spalonego atomowy strzał w poprzeczkę Dariusza Kołodzieja.

Zespół poprowadził wyjątkowo Ryszard Kłusek. Asystent trenera Czesława Michniewicza, do czasu przejęcia drużyny przez Andrzeja Wyrobę, pomaga "dwójce".

Podbeskidzie II Bielsko-Biała – Polonia Głubczyce 5:1 (3:0) 1:0 Chrapek (12') 2:0 Chrapek (18') 3:0 Chrapek (35') 4:0 Nowak (52') 4:1 Złoczowski (70') 5:1 Zelek (84')

Podbeskidzie II: Adamek – Zakrzewski, Deja, Kareta (65' Fabisiak), Nagi (61' Patroń), Olszowski (55' Zelek), Kołodziej, Bartlewski, Kupczak, Nowak (55' Wojtasik), Chrapek Trener: Kłusek