„Spod Kopca do Ligi Mistrzów”. Tytułowy kopiec oraz Liga Mistrzów to dwa bieguny spajające historyczną klamrą 20 lat istnienie Beskidzkiego Towarzystwa Sportowego Rekord, wcześniej Lipnik. Z okazji jubileuszu powstała książka traktująca o historii klubu. Na naszych łamach będziemy systematycznie przytaczać jej fragmenty, zachęcając tym samym do nabycia unikatowej pozycji autorstwa Jana Pichety. ksiazka rekord Raz jeszcze przytaczamy wspomnienia dotyczące rywalizacji w sezonie 2011/2012 pomiędzy Rekordem a LKS-em Czaniec o awans do III ligi.

Mirosław Szymura: - Pamiętam, jak przez niemal 10 minut po naszym zwycięskim meczu 3:1 z AKS Mikołów czekaliśmy na wynik spotkania LKS Czaniec z Unią Racibórz, które się przedłużało. To była przedostatnia kolejka. Do 94 minuty trwał rezultat bezbramkowy. Tadek Paluch relacjonował nam przez telefon, co się dzieje w Czańcu. Wynik 0:0 sprawiał, że byliśmy liderami.

Marek Profic: - Tam do 95 minuty był remis. Czekaliśmy na sygnał Tadka, który miał oznajmić koniec meczu i nasz awans na fotel lidera przed ostatnią kolejką rozgrywek. Piłkarze Czańca zdobyli bramkę w 95 minucie.

Mirosław Szymura: - Graliśmy w Wiśle z KS Wisła Ustronianka. LKS Czaniec grał w Ornontowicach. Tak się złożyło, że dzień wcześniej pojechałem z trenerem LKS Czaniec Marcinem Biskupem do Warszawy na mecz Polska – Grecja na Euro 2012, a następnego dnia rozstrzygnęła się nasza rywalizacja o awans. W Wiśle wygraliśmy 1:0, ale LKS Czaniec też wygrał 1:0.

Książkę można zakupić w recepcji sportowej Ośrodka Sportowo-Szkoleniowego „Rekord” przy ul. Startowej 13.