No i zrobiło się bardzo ciekawie na szczycie tabeli III ligi gr. 3. Raków II Częstochowa przegrał dziś ze Stalą Brzeg 1:2 i nie tylko stracił miejsce lidera, ale i spadł na 3. lokatę. Na 1. miejsce wskoczyła Polonia Bytom, do której Rekord traci obecnie 1 punkt. A bezpośrednie starcie tych ekip już w nadchodzącą środę, ale nie uprzedzajmy faktów...

Owych przetasowań nie byłoby, gdyby nie wygrana Rekordu z rezerwami Miedzi. Samo spotkanie toczyło się długimi fragmentami pod dyktando bielszczan, lecz przez pierwsze 30 minut nie potrafili oni udokumentować tego w rezultacie. Duża w tym zasługa dobrze dysponowanej defensywy legniczan. Wreszcie jednak "rekordziści" znaleźli patent na pokonanie bramkarza przyjezdnych. W 32. minucie Michał Biskup głową skierował piłkę do siatki, fetując premierowe trafienie w biało-zielonych barwach. Więcej goli w tej części meczu nie ujrzeliśmy...

Po zmianie stron legniczanie ruszyli do odrabiania strat, jednak skutecznie ich plany neutralizowała obrona Rekordu, a i ofensywa nie pozostała bierna. W 61. minucie wynik podwyższył Filip Waluś, który przytomnie odnalazł się podbramkowym zamieszaniu dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu wolnego. Chwil kilka później mogło być "po meczu", lecz fantastycznie w bramce rezerw Miedzi spisywał się Paweł Lenarcik, który zatrzymał dobre próby Daniela Świderskiego Bartłomieja Twarkowskiego.

W końcówce zrobiło się jednak nerwowo, gdy bramkę kontaktową dla gości zdobył Michał Skowron. Legniczanie do końca wierzyli, że będą w stanie wywieźć punkt ze Startowej, jednak tak się nie stało - Rekord po raz 13-sty w tym sezonie cieszył się z wygranej!