W pucharowym starciu przedstawiciela bielskiej „okręgówki” z III-ligowcem zdecydowanego faworyta upatrywano w zespole przyjezdnym. beskid skoczow

Spotkanie od samego początku toczyło się pod dyktando zespołu Jarosława Skrobacza, którzy kilka razy zagrozili „świątyni” Kamila Matusznego. W 10. minucie mógł paść gol otwierający wynik. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Dawid Stramski, piłka ostemplowała poprzeczkę. Gospodarze odpowiedzieli chwilę później. Marcin Jaworzyn głową uderzył obok słupka. Beskid raz po raz próbował odgryźć się rywalowi. Jedna z prób zakończyła się sukcesem. W 30. minucie dośrodkowanie Jaworzyna wykorzystał Bartosz Kochman, który po przyjęciu piłki skierował ją z bliska do celu. Podrażnieni takim obrotem spraw goście, jeszcze przed przerwą „odwrócili” wynik. W 38. minucie w polu karnym ręką zagrał Seweryn Wojciechowski. Jedenastkę wykorzystał Michał Szczyrba. Tuż przed końcem premierowej odsłony, kolejna próba strzału z dystansu w wykonaniu przyjezdnych przyniosła oczekiwany efekt. Płaskie uderzenie Szymona Ciuberka znalazło drogę do bramki.

W drugiej połowie piłkarze Pniówka udokumentowali swoją wyższość. Rozstrzygnięcie losów meczu zajęło im nieco ponad kwadrans. Najpierw do siatki, zaraz po wejściu na plac gry, trafił zza pola karnego Łukasz Mozler, a następnie drugi rzut karny wykorzystał Szczyrba. Arbiter wskazała na wapno po przewinieniu Wojciechowskiego. W końcowym fragmencie pojedynku padły jeszcze dwa gole, oba autorstwa podopiecznych Marcina Michalika. Michał Mioduchowski niefortunnie interweniował w polu karnym, piłkę skierował do własnej bramki. W doliczonym czasie gry rozmiary porażki zmniejszył Dariusz Ihas.

Beskid Skoczów – Pniówek Pawłowice Śląskie 2:5 (1:2) 1:0 Kochman (30') 1:1 Szczyrba (38', z rzutu karnego) 1:2 Ciuberek (42') 1:3 Mozler (55') 1:4 Szczyrba (63', z rzutu karnego) 1:5 Mioduchowski (80', gol samobójczy) 2:5 D.Ihas (90'+2)

Beskid: Matuszny Mioduchowski, Greń, Wojaczek, Wojciechowski, D.Ihas, Adamczyk, Smagło (75' Żur), Matuszka (46' Padło), Jaworzyn (60' Dziedzic), Kiełczewski (23' Kochman) Trener: Michalik