W najbliższy weekend ponad 30 kobiecych załóg weźmie udział w trzeciej edycji samochodowego Rajdu Polski Kobiet, który nie przypadkowo odbywa się pod hasłem rajdu po zdrowie. W stolicy nie zabraknie także akcentów beskidzkich.

Rajd Polski Kobiet

Celem III Rajdu Polski Kobiet jest promowanie wykonywania badań profilaktycznych kobiet. Uczestniczki oraz każda kobieta, która zgłosi się w dniach 22-23 czerwca do Szpitala MSW w Warszawie przy ul. Wołoskiej 137 oraz do  Centrum Onkologii w Warszawie ul. Roentgena 5-będzie mogła wziąć udział w badaniach USG tarczycy, mierzeniu poziomu glukozy we krwi, mierzeniu ciśnienia, pomiarze wagi ciała, a także wykonać cytologię i mammografię. W niedzielę na każdą z pań na mecie Rajdu na ul. Karowej będzie czekał także mammobus.

Impreza rusza w sobotni poranek w samym sercu stolicy, na ul. Karowej, by dać początek rajdowym zmaganiom. Motoryzacyjni fani będą mogli zobaczyć samochód elektryczny o rekordowym zasięgu. Trasa pobiegnie ulicami Warszawy i okolicznych miejscowości, m.in. Skierniewic, Nowego Miasta, Starej Wsi, Piekła, Nieba czy Chlewiska. Etapy Rajdu zostały wytyczone w sposób zapewniający każdej załodze emocjonujący, acz bezpieczny przejazd, obfitujący w możliwość nauczenia się nowych technik prowadzenia auta.

Drugi dzień to kolejne odcinki rajdowe i uroczyste zakończenie Rajdu na ul. Karowej w Warszawie. Od ok. godziny 15:00 ulica Karowa stanie się centrum rajdowo-badawczym. Będzie można m.in. obejrzeć samochody uczestniczek, w tym nowego Subaru Forestera. Swoje umiejętności za kierownicą zaprezentują kierowcy rajdowi, w tym gronie znajdzie się bielszczanin Wojtek Chuchała, który jest jednym z ambasadorów warszawskiej imprezy.

Więcej informacji: rajd-polski-kobiet.pl oraz facebook.com/RajdPolskiKobiet.