Organizatorzy, jak co roku przygotowali dla kibiców wiele atrakcji. Sportowe emocje będzie można przeżywać podczas 2. Rajdowego Kryterium o Puchar Kajetana Kajetanowicza. Nie zabraknie też przejazdów pokazowych ze znanymi kierowcami rajdowymi. Prosto z Rajdu Niemiec do Ustronia powróci zespół Lotos Rally Team na czele z Kajetanem Kajetanowiczem. W strefie zespołu będzie można podziwiać rajdową Subaru Imprezę, spróbować swoich sił w treningu „Kajto” razem z jego trenerem oraz wymienić koło w rajdowym Subaru. Będą także rozmowy o bezpieczeństwie na drogach — również z najmłodszymi. Specjalnie dla nich powstanie Akademia Młodego Rajdowca. Dzieciaki będą mogły wziąć udział w kursie na prawo jazdy, poznać podstawy pierwszej pomocy, nauczyć się znaków drogowych w trakcie warsztatów plastycznych oraz wspólnie stworzyć wyścigowe graffiti. Każdy chętny poczuje się niczym rajdowiec podczas wyścigów na torach ze sterowanymi samochodzikami. Dodatkowo zostaną zorganizowane rajdowe zmagania dziecka z rodzicem, które wzmocnią więzi rodzinne.

– Bardzo się cieszę, że już czwarty raz możemy zorganizować prawdziwe rajdowe święto w moim rodzinnym Ustroniu. To tutaj narodziła się moja wielka pasja do rajdów. Mam nadzieję, że dzięki tej imprezie również inni rozkochają się w tym sporcie. Organizatorzy wkładają mnóstwo serca i wysiłku w to wydarzenie i dzięki temu panuje tu zawsze fantastyczna atmosfera. Wierzę, że po niemieckiej rundzie WRC będę mógł się spotkać także z kibicami, porozmawiać z nimi i podziękować za wsparcie – mówi trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy.

Rajdowy Ustroń rozpocznie się w niedzielę 1 września. Od godziny 12:00 przewidziano liczne atrakcje dla uczestników wydarzenia. Przejazdy w ramach Kryterium Kajetana Kajetanowicza odbędą się już od godz. 13:00. Harmonogram wydarzenia dostępny jest na: https://ustron.pl/p/4_rajdowy_ustron.