Od porażki z zespołem z Krosna siatkarki SMS PZPS rozpoczęły I-ligowy sezon. Na wstępie rewanżowej części zmagań efekt rywalizacji obu ekip był identyczny.

SMS PZPS Szczyrk 2 – Nie dysponowaliśmy żadnym argumentem. Trudno wskazać element, który funkcjonowałby w naszym zespole – tak o grze siatkarek Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej wypowiedział się Andrzej Peć, jeden z trenerów I-ligowego zespołu.

Gospodynie meczu z Karpatami Krosno przegrały wyraźnie seta premierowego, jak i drugiego. Walkę nawiązały w odsłonie trzeciej, w której prowadziły już czterema punktami (11:7). Wskutek własnych błędów meczu przedłużyć jednak nie zdołały. W ważnych momentach ekipa ze Szczyrku myliła się w zagrywce. Sam set trzeci to sześć błędów w tym elemencie. – Mieliśmy krótki zryw, ale nie potrafiliśmy utrzymać poziomu na dłużej – zaznacza trener.

Kolejnych punktów I-ligowych uczennice SMS PZPS szukać będą we wtorkowym starciu z Jokerem Świecie.

SMS PZPS Szczyrk – AZS PWSZ Karpaty Krosno 0:3 (17:25, 10:25, 22:25)

SMS PZPS: Grabka, Michalewicz, Mielczarek, Dąbrowska, Murek, Świrad, Sobiczewska, Serowiecka, Świder, Lipska, Muszyńska, Żurawska (libero) Trenerzy: Popik, Peć