Konfrontacja w Kaliszu należała do drużyny uczennic począwszy od inauguracyjnego seta. Przyjezdne były skoncentrowane, nie wpadały w słabsze serie, dobrze funkcjonowała ich zagrywka i atak. W tym ostatnim elemencie szczególnie wyróżniły się przyjmujące Natalia Murek i Aleksandra Lipska. W trzecim secie kaliszanki próbowały zespół ze Szczyrku zaskoczyć i udawało się im to do stanu 19:15. Ale nie było to w poniedziałkowy wieczór wystarczające, by mecz przedłużyć. SMS w porę opanował sytuację.

Wyjazdowa wygrana przypieczętowała 4. miejsce „jedynki” SMS PZPS w stawce I ligi. Do rywalizacji ligowej podopieczne trenera Wiesława Popika powrócą 11 stycznia 2017 roku.

MKS Kalisz – SMS PZPS Szczyrk 0:3 (19:25, 17:25, 21:25)