Barwy wicemistrza Czech Volleyball.cz Kladno reprezentował będzie w kolejnym sezonie środkowy Bartosz Cedzyński. W Bielsku-Białej występował tylko przez rok, należąc do grona zawodników regularnie rozpoczynających mecze w składzie wyjściowym.

Jako drugi z dotychczasowych siatkarzy BBTS-u nowego pracodawcę znalazł atakujący Jakub Bucki. Po sezonie spędzonym pod Dębowcem po zawodnika, który najczęściej dobrze wywiązywał się z roli wchodzącego z kwadratu dla rezerwowych, sięgnął Jastrzębski Węgiel. Tu ma pełnić funkcję zmiennika dla kadrowicza Dawida Konarskiego, również pozyskanego właśnie w tym okienku transferowym przez jastrzębian.

BBTS opuścił również po rocznej przygodzie będący bodaj najjaśniejszą postacią w zespole spadkowicza z Plus Ligi Piotr Łukasik. Przyjmujący 2 mecze zakończył jako MVP, łącznie w 28 spotkaniach zapisał na swoim koncie indywidualnym 362 punkty. Nowy klub Łukasika to Onico Warszawa, a więc kolejny klub z aspiracjami medalowymi w siatkarskiej elicie.

Ciekawostką jest fakt, że o trwającym w najlepsze rozbiorze BBTS-u w żaden sposób nie raczył poinformować jeszcze bielski klub, który swoją aktywność w mediach zakończył w... połowie kwietnia wraz z zasłużonym spadkiem do I ligi. Lista siatkarzy rozstających się z BBTS-em będzie zapewne znacznie dłuższa. Karierę najprawdopodobniej zakończy środkowy Mariusz Gaca, z Gwardią Wrocław w medialnych doniesieniach wiązany jest Bartosz Janeczek.