Po dziesięciu latach przerwy koziańskie siatkarki w rywalizacji seniorek znowu wybiegły na parkiet. W minionym sezonie wzięły udział w rozgrywkach IV ligi śląskiej i... w stawce okazały się bezkonkurencyjne.

kozy siatkowka Decyzja o zgłoszeniu do rozgrywek zespołu pod szyldem LKS Orzeł Kozy dojrzewała długo. Ale wreszcie stała się faktem. Połowę obecnej drużyny stanowiły w sezonie 2013/2014 zawodniczki pamiętające historyczny dla Kóz awans do II ligi w 2000 roku. Tu wymienić należy takie siatkarki, jak: Katarzyna Kasiuba-Malik, Joanna Knopek-Pieczora, Katarzyna Olszyna-Śmigielska i Elżbieta Panek-Sikora, które zdecydowały się ponownie zagrać w koziańskich barwach. Pomimo wielu innych obowiązków rodzinnych potrafiły znaleźć czas na udział w treningach i meczach, a przez to realizować jedną ze swoich pasji. Reszta zespołu to młode dziewczyny, które skończyły wiek juniorek, ale miały ambicję na spróbowanie sił w seniorskich zmaganiach. Siatkarską „dziewiątkę” koziańskiego Orła uzupełniły więc Paulina Zięborak, Magdalena Ponc, Monika Wójtowicz, Dorota Kubiczek i Maja Lis.

Początki na IV-ligowych parkietach nie były łatwe, ale rundę zasadniczą kozianki zakończyły na pierwszym miejscu, uzyskując awans do finałowego turnieju w Siewierzu. Spotkały się tu cztery najlepsze zespoły siatkarskie tego szczebla, a dwie zdobywały przepustkę do III ligi. Pierwsze dwie konfrontacje LKS-u Orła zakończyły się w pięciu setach. Obie – z UKS '06 Katowice i KS Częstochowianką – podopieczne trenera Piotra Kubiczka wygrały w znakomitym stylu 3:2. W trzecim dniu finału kozianki okazały się skuteczniejsze od gospodyń, triumfując 3:1 i z kompletem wygranych meczów dopięły celu. Za najlepszą siatkarkę zawodów uznano Dorotę Kubiczek.

– To zwycięstwo wraz z zawodniczkami dedykujemy mojemu przyjacielowi i kierownikowi drużyny Tadeuszowi Komęderze, który zmarł nagle pół roku temu, a miał niebagatelny wkład w awans drużyny siatkarek do II ligi w sezonie 1999/2000. Teraz również przyczynił się do startu naszego zespołu w IV lidze śląskiej – podsumowuje Piotr Kubiczek, szkoleniowiec siatkarek z Kóz.

Tabela końcowa turnieju finałowego IV ligi w Siewierzu: 1. LKS Orzeł Kozy – 6 punktów, sety 9:5 2. KS Częstochowianka – 5 punktów, sety 8:4 3. UKS Jedynka Siewierz – 4 punktów, sety 5:7 4. UKS '06 Katowice – 3 punkty, sety 3:9