W hali Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku gospodynie podjęły ekipę WTS Solna Wieliczka, zaliczaną w tym sezonie do ścisłej czołówki I-ligowej. I już pierwszy set potwierdził, że emocji mecz z udziałem uczennic dostarczy wiele. Sytuacja w decydujących momentach premierowej odsłony zmieniała się, jak w kalejdoskopie. SMS miał w górze piłkę, by wygrać seta 26:24, ale kiwka dobrze grającej Aleksandry Lipskiej zatrzymała się na taśmie. Rytmem „punkt za punkt” oba zespoły walczyły aż do... 34 „oczka”, które przyjezdne zapisały skutecznym blokiem na środku siatki, kończąc rekordowego w obecnym sezonie seta w wykonaniu podopiecznych Wiesława Popika. W kolejnych partiach siatkarki SMS-u stanęły na wysokości zadania. Stan meczu wyrównały odrabiając stratę 2 punktów i wygrywając wszystkie akcje od stanu 22:20 dla WTS Solna. Bardzo zacięte były następne sety, w obu wieliczanki nieznacznie triumfowały 25:23, choć w czwartej odsłonie imponujący pościg gospodyń omal nie doprowadził do przedłużenia rywalizacji.

Nazajutrz ekipa SMS PZPS Szczyrk zawitała do Polic, tu zaprezentowała się w zupełnie innym, odmłodzonym składzie, pod trenerską pieczą Grzegorza Wagnera. Ponownie starcie z bardziej doświadczonymi przeciwniczkami toczone było „na styku”, ponownie drużyna uczennic swoje szanse na punktową zdobycz zaprzepaściła. Konfrontacja z Chemikiem rozstrzygała się w końcówkach poszczególnych setów, wiele było długich wymian, ale to przyjezdne popełniały więcej błędów własnych, zwłaszcza w polu zagrywki, myląc się tym elementem 16 razy w całym spotkaniu.

SMS PZPS Szczyrk – WTS Solna Wieliczka 1:3 (32:34, 25:22, 23:25, 23:25)