Pierwszego dnia ekipa Czech nie miała w konfrontacji z Polkami nic do powiedzenia, choć mecz rozpoczął się od prowadzenia rywalek 6:1. Szybko jednak podopieczne Jacka Nawrockiego, z rozgrywającą Marleną Pleśnierowicz na parkiecie, nerwy opanowały, wygrywając seta 25:19. Podobnym wynikiem zakończył się kolejny, w trzecim biało-czerwone pozwoliły ugrać przeciwniczkom 21 „oczek”. Jako, że trenerzy umówili się na rozegranie czterech partii, to kibice mieli okazję jeszcze przyglądać się rywalizacji, która wprawdzie była zacięta, lecz pomimo zmian w polskiej drużynie – m.in. z siatkarkami BKS Profi Credit Julią Nowicką i Emilią Muchą na boisku – to one triumfowały 27:25.

Dzisiejsze starcie nieco się różniło. Polki z dobrze spisującą się Muchą odniosły zwycięstwa 25:22, by w trzecim secie inicjatywę Czeszkom zupełnie oddać. Do równowagi gospodynie szybko powróciły po krótkiej przerwie. Odsłona zakończona wynikiem 25:19 zwieńczyła udane sparingi kadry przed wylotem za ocean na mecze w ramach Ligi Narodów. Reprezentacyjny występ zaliczyła także Olivia Różański.

Polska – Czechy 3:0 (25:19, 25:19, 25:21, dodatkowy set 27:25)

Polska – Czechy 3:1 (25:22, 25:22, 17:25, 25:19)

Polska: Pleśnierowicz, Kąkolewska, Efimienko-Młotkowska, M.Łukasik, Grajber, Mędrzyk, Bociek, Nowicka, Twardowska, Mucha, Alagierska, J.Łukasik, Polańska, Smarzek, Różański, Witkowska (libero), Stenzel (libero)