Zdobywczyni trzech medali mistrzostw Polski w siedmioboju ucierpiała podczas treningowego zjazdu bobslejem. Kajetan Kajetanowicz postanowił przekazać na licytację swój mistrzowski kask, w którym zdobywał ostatnie tytuły w europejskiej rywalizacji. Przedmiot ten jest wyjątkowy nie tylko ze względów historycznych sukcesów, w których osiągnięciu pomagał. Jego barwy namalowali mali pacjenci Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii w Katowicach. Nad ostateczną formą przedstawienia grafiki pracował artysta Szymon Chwalisz.

– Przekazuję swój kask na licytację dla Agnieszki. Zdobyłem w nim swój trzeci tytuł w mistrzostwach Europy, wiąże się z nim sporo emocji. Tym bardziej dlatego, że projektowały go dzieci z Centrum Okulistyki i Onkologii w Katowicach. One na co dzień walczą o zdrowie i życie, co jest jeszcze ważniejsze niż nasza rywalizacja o wygraną na odcinkach specjalnych. Będzie licytowany na Balu Mistrzów Sportu i mam nadzieję, że dzięki temu Agnieszka będzie mogła jeszcze szybciej wrócić do pełnej sprawności – mówi kierowca rajdowy z Ustronia.

Przypomnijmy, że nominowanie popularnego „Kajto” do grona najlepszych sportowców Polski w 2017 roku to duże wyróżnienie nie tylko dla samego kierowcy i jego teamu, ale również całej dyscypliny. To jeden z dwóch beskidzkich sportowców w zaszczytnym gronie obok skoczka narciarskiego Piotra Żyły. Głosowanie w plebiscycie trwa do 6 stycznia.