Na zgrupowaniu na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu Cetniewo we Władysławowie spotkały się wczoraj zawodniczki siatkarskiej reprezentacji Polski juniorek, która rozpoczęła przygotowania do turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy.

SMS PZPS w Szczyrku I liga Do drużyny prowadzonej przez trenera Wiesława Popika powołanych zostało aż 12 uczennic stacjonującej w Szczyrku Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej, które stanowią znaczącą większość w 18-osobowej reprezentacji. O miejsce w kadrze na turniej eliminacyjny w Rosji powalczą: Agata Michalewicz, Julia Nowicka, Alina Bartkowska, Aleksandra Muszyńska, Kinga Różyńska, Martyna Świrad, Natalia Murek, Aleksandra Lipska, Zuzanna Górecka, Adrianna Muszyńska, Maria Stenzel i Aleksandra Żurawska.

Zgrupowanie na obiektach COS potrwa do 29 marca br. Od ostatniego dnia miesiąca Polki rywalizować będą w zawodach w rosyjskim Remienskoje. Prócz gospodyń zmagań ich przeciwniczkami będą juniorki Ukrainy i Szwajcarii. Bezpośredni awans na mistrzostwa Europy uzyska tylko zwycięzca, drugą drużynę czeka batalia w lipcowych barażach. – Jedziemy zagrać trzy dobre mecze, czas pokaże na ile nasza gra wystarczy – klaruje na wstępie juniorskich przygotowań trener Popik.