Nie zanosiło się na to po premierowym secie. Od początku inicjatywę przejęły w nim zawodniczki Nike Węgrów, które wygrały 25:21. Ale passa przyjezdnych nie trwała długo. Set następny to znakomita gra SMS-u w ataku i bloku, rezultat tylko to potwierdza. Więcej walki było w kolejnych partiach. Gospodynie meczu w hali Centralnego Ośrodka Sportu posiadały inicjatywę – m.in. 21:17 w trzecim secie i 12:7 w czwartym – lecz dopiero w samych końcówkach szalę przechylały na swoją korzyść. Do zwycięstwa 3:1, które stało się faktem po udanym zbiciu Aleksandry Lipskiej, najbardziej przyczyniły się wspomniana przyjmująca – zdobywczyni 15 punktów, oraz Olivia Różańska, także z liczbą 15 „oczek” i Natalia Murek. Kapitan ekipy ze Szczyrku zakończyła potyczkę z dorobkiem 18 pkt. Na uwagę zasługuje również aż 16 skutecznych bloków wykonanych przez miejscowe.

W środę podopieczne trenera Wiesława Popika zagrają w Nowym Dworze Mazowieckim, zaś w najbliższą sobotę zakończą I-ligowy sezon domowym starciem z Proximą Kraków.

SMS PZPS Szczyrk – Sokołów SA Nike Węgrów 3:1 (21:25, 25:16, 25:22, 25:23)