Już sam początek kolejnego spotkania w I lidze potwierdził, że podopieczne placówki ze Szczyrku nie zamierzają ani na moment oddawać pola rywalkom z Gliwic. – Dziewczyny profesjonalnie podeszły do meczu, wykonując założenia. Przy tym cieszyły się grą – opowiada Miłosz Majka, II trener „jedynki” SMS PZPS.

W żadnym z setów siatkarki AZS-u Politechniki Śląskiej nie były w stanie nawiązać walki, zrezygnowane zupełnie oddały trzecią odsłonę. Gospodynie zdominowały je zwłaszcza w ataku i zagrywce, pozwalając w całym meczu „ugrać” tylko 47 „oczek”. Do zwycięstwa drużynę trenera Wiesława Popika poprowadziła niemal tradycyjnie Natalia Murek, zaliczając 15 punktów. Dwucyfrowy wynik indywidualny – 10 pkt. – zanotowała także Zuzanna Górecka.

W środę będącą w wysokiej formie drużynę SMS-u czeka wyjazdowa konfrontacja w Wieliczce w ramach siatkarskiego Pucharu Polski. Co ciekawe, tego samego dnia o awans do następnej rundy powalczy „dwójka” SMS PZPS, podejmując w Szczyrku o godzinie 17:00 ekipę I-ligowych Karpat Krosno.

SMS PZPS Szczyrk – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0 (25:18, 25:17, 25:12)

SMS PZPS:
Nowicka, Murek, Ad.Muszyńska, Sobiczewska, Różański, Lipska, Michalewicz, Różyńska, Świrad, Górecka, Stenzel (libero), Łysiak (libero)
Trenerzy: Popik, Majka