O I-ligowe zwycięstwa łatwo nie jest. Po raz kolejny przekonały się o tym młode zawodniczki siatkarskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Szczyrku.

SMS PZPS Szczyrk 2 Z nadziejami na odniesienie drugiej w sezonie wygranej uczennice SMS PZPS udały się do Mysłowic. Z miejscowym zespołem Silesii Volley stoczyły ostatecznie zacięty bój, który rozstrzygnął się w pięciu odsłonach i przyniósł drużynie ze Szczyrku zdobycz w postaci jednego „oczka”.

Na otwarcie meczu przyjezdne bardzo dobrze zagrywały i ustawiały skuteczne bloki. Z tymi atutami mysłowiczanki nie były sobie w stanie poradzić. Kolejny set to zamiana ról. Gospodynie postawiły na trudną zagrywkę, co przyniosło efekt. Wyprowadzenie pierwszej akcji młodym zawodniczkom SMS PZPS nie wychodziło. O wadze trzeciej partii niech świadczy fakt, że żaden z zespołów nie potrafił uzyskać bardziej znaczącej zaliczki. Rozstrzygnięcie – korzystne dla uczennic – nastąpiło w grze „na przewagi”. Za przysłowiowym ciosem szczyrkowianki nie poszły, choć seta następnego rozpoczęły od szybkiego prowadzenia. Spora ilość własnych błędów spowodowała, że rywalki szybko straty odrobiły, by doprowadzić do tie-breaka.

Ostatni z setów także dostarczył emocji. Mysłowiczanki odskoczyły na 12:9, zryw zespołu ze Szczyrku umożliwił wyrównanie przy stanie 12:12. To gospodynie jako pierwsze miały meczbola, następnie jeszcze kilka szans, by spotkanie zakończyć. To udało się gdy tablica wyników wskazywała 20. „oczek” po stronie ekipy duetu trenerskiego Wiesław Popik/Andrzej Peć.

Silesia Volley MOSiR Mysłowice – SMS PZPS Szczyrk 3:2 (19:25, 25:21, 27:29, 25:16, 22:20)

SMS PZPS: Grabka, Michalewicz, Murek, Muszyńska, Górecka, Świrad, Świder, Mielczarek, Lipska, Drabek (libero) Trenerzy: Popik, Peć