Uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku nie były faworytkami w ostatnim meczu tego sezonu I-ligowego. Ale nie przeszkodziło to im w nawiązaniu walki z rywalkami ze Świecia.

SMS PZPS mecz Do potyczki rozegranej w hali Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku, wieńczącej dla SMS-u sezon I ligi, gospodynie przystąpiły poważnie osłabione. Zabrakło w ich składzie juniorek uczestniczących w półfinałowych turniejach Mistrzostw Polski. Trener Wiesław Popik nie mógł skorzystać m.in. z libero Marii Stenzel i Aleksandry Żurawskiej, rozgrywającej Agaty Michalewicz, środkowej Martyny Świrad, czy sióstr Aleksandry i Adrianny Muszyńskiej.

Zastępczynie podjęły jednak walkę ze znacznie wyżej notowanym zespołem Jokera Mekro Energoremont z byłymi zawodniczkami BKS-u w składzie – Joanną Prokop, Magdaleną Pytel i Angeliką Strządałą. Przyjezdne lepiej weszły w mecz i seta premierowego na swoją korzyść przechyliły doświadczeniem. Nic do powiedzenia nie miały w kolejnej partii. Dobrze grę ekipy ze Szczyrku prowadziła rozgrywająca Julia Nowicka, która zaskakiwała rywalki... atakami. Z lewego skrzydła nie myliła się natomiast Natalia Murek, którą z trybun dopingował doskonale znany kibicom ojciec młodej zawodniczki, były reprezentant Polski Dawid Murek. SMS zrewanżowała się zwycięstwem 25:20.

SMS PZPS mecz 2 W trzecim secie gra po myśli miejscowych układała się tylko do stanu 8:6. W dalszej części tej, ale i następnej partii świetnie spisywała się atakująca rywalek Patrycja Flakus. Po uczennicach widać było także narastające zmęczenie, będące konsekwencją świetnej postawy w setach wcześniejszych.

SMS PZPS Szczyrk – Joker Mekro Energoremont Świecie 1:3 (20:25, 25:20, 15:25, 13:25)

SMS PZPS: Murek, Nowicka, Sobiczewska, Świder, Różański, Górecka, Lipska, Makarowska, Michalak, Hnatyszyn, Bartkowska, Rybak, Łysiak (libero), Rola (libero) Trenerzy: Popik, Waleczek