Kadrową rewolucję przechodzi BKS Stal Bielsko-Biała. Zespół w przerwie między rozgrywkami opuściło dziewięciu piłkarzy. W ich miejsce pojawili się nowi. bks_stal_wiosna12-13 Największą stratą jest na pewno odejście Marcina Kocura. Najlepszy strzelec zespół w przyszłym sezonie zagra w Odrze Opole, która do samego końca walczyła z BKS-em o awans do II ligi. Ponadto w barwach Stali nie zobaczymy już Tomasza Boczka, zasilił szeregi Nadwiślana Góra, beniaminka III ligi opolsko-śląskiej, Pawła Góry, trafił do LKS-u Czaniec, Marcina Gęsikowskiego, który wyjechał do Niemiec, wypożyczonego do Spójni Landek Dawida Lecha oraz czterech piłkarzy wypożyczonych z Podbeskidzia. Mariusz Mikoda, Adrian Olszowski, Damian Nowak i Maksymilian Wojtasik wracają do macierzystego klubu.

Trener Jan Furlepa stracił zatem kilku wartościowych zawodników. Zastąpić spróbują ich Adrian Dwornik z Unii Oświęcim, Marcin Habdas wychowanek Zapory Wapienica, Rafał Łybyk były zawodnik Szczakowianki Jaworzno, obdarzony świetnymi warunkami fizycznymi napastnik Marcin Pontus, który w ostatnim sezonie grał w Przyszłość Rogów oraz znany bielskim kibicom z czasów gry w Podbeskidziu Luke Uzoma. Bliski związania się z BKS-em jest także Sebastian Kopeć z UKS-u Chorzów.

Czas pokaże jak nowi zawodnicy wkomponują się w zespół. Próba generalna przed startem rozgrywek ligowych w najbliższą sobotę. Podopieczni trenera Furlepy w meczu Pucharu Polski zmierzą się z Drzewiarzem Jasienica.