Nietypowe wydarzenie motoryzacyjne wpisało się na przestrzeni ostatnich lat w kalendarz imprez, które miłośników rajdów samochodowych przyciągają. Każdorazowo na teren firmy Auto-Importer w Jastrzębiu przy ulicy Pszczyńskiej 412 przybywa około 100 uczestników „Wrak Race”. Chwalą sobie doskonałą atmosferę spotkań i możliwość doznania emocji wynikających z rywalizacji w rajdowym gronie. – Fajna zabawa to jeden z ważnych elementów naszych wyścigów. Organizując takie przedsięwzięcie myślimy natomiast przede wszystkim o kwestiach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Idea imprezy była taka, aby osoby biorące w niej udział mogły podszkolić jazdę samochodem w sytuacjach nietypowych na drodze . Takie umiejętności mogą przecież przydać się na co dzień  chociażby podczas poślizgu – opowiada Ireneusz Furczyk, właściciel złomowiska i pomysłodawca „Wrak Race Jastrzębie”.

– W tym roku imprezę poprowadzą przyjaciele z Kamikadze Team oraz słynny Kapitan Jawor występujący w programie telewizyjnym Złomowisko.pl z kanału Discovery, co na pewno zwiększy atrakcyjność naszych wyścigów – dodaje Furczyk. Kapitan Jawor poprowadzi „Wrak Taxi Jastrzębie” oraz będzie zabawiał dzieciaki, dla których na najbliższą niedzielę przewidziano wiele dodatkowych atrakcji.

Sam wyścig główny imprezy trwa 15 minut. W tym czasie uczestnicy wykonują pojazdami własnymi, bądź udostępnionymi przez organizatora, 800-metrowe okrążenia na specjalnie przygotowanej trasie. Wygrywa ten kierowca, który w kwadrans pokona najdłuższy dystans, istotne znaczenie ma przy tym odpowiednie zachowanie, nie narażające bezpieczeństwa innych rajdowców. Niedzielna impreza będzie podzielona na grupę samochodów kategorii „Pro”, czyli potocznie mówiąc wzmacnianych, oraz samochody seryjne.

W niedzielę 26 lutego „Wrak Race” w kolejnej edycji rozpocznie się o godzinie 9:00. Od wczesnych godzin porannych przeprowadzane będą jazdy treningowe, które chętnym do udziału pozwolą zapoznać się ze specyfiką trasy. Ilość miejsc jest ograniczona, zapisu dokonać można jeszcze pod numerem telefonu: 666-222-505.