– Podrażniony ostatnimi wynikami Beskid będzie chciał się zrehabilitować, bo o ile przegrana z Tempem Puńców mogła być wkalkulowana, tak już strata punktów w Milówce na pewno nie. Przewiduję wysoki wynik na rzecz skoczowian kosztem piłkarzy z Ujsół.

Góral w Strumeniu sobie poradzi. Graliśmy teraz z Wisłą i zaprezentowała się jako niezły, dobrze poukładany zespół dobrze. Ale większy jest w mojej opinii potencjał beniaminka.

Bardzo ciekawy mecz w Pietrzykowicach. Na papierze może i Smrek Ślemień wygląda korzystniej, ale Bory coraz lepiej się prezentują. Wynik „zakręci się” wokół remisu.

Problemy w tym sezonie ma Soła Rajcza, która nie prezentuje się tak dobrze, jak w poprzednich rozgrywkach. Piast Cieszyn może to wykorzystać. Ta drużyna częściej punktuje, a jeszcze drzemią w niej większe możliwości. Typ – „jedynka z podpórką”.

 


 

To, co już zrobił w tym sezonie zespół z Leśnej należy ocenić na duży plus, bo sporo punktów jesienią nazbierał. Podhalanka, która według mnie jest odpowiednio poukładana przez trenera Szymalę, powinna jednak swojego rywala pokonać różnicą 2 lub 3 goli.

GKS kontra Tempo to bez wątpienia hitowe starcie. Wiele czynników może się złożyć na końcowy rezultat. Ten pierwszy ważny to osoba Rafała Adamka. Jeśli będzie w pełnej dyspozycji i zagra od początku, to goście wygrają. Ekipa z Radziechów jest dobrym, a może nawet bardzo dobrym zespołem, ale to wspomniana indywidualność może okazać się kluczowa. Mój typ to remis, aczkolwiek jednak ze wskazaniem na Tempo.

Mamy olbrzymie braki kadrowe, z czym borykamy się już od tygodni. Będziemy chcieli zakończyć rundę jakoś godnie, ale Zebrzydowice to bardzo trudny teren. Nawet przy lepszej kadrze toczyliśmy tam w przeszłości wyrównane boje i na taki teraz też się nastawiam. Tym bardziej życzyłbym sobie wygranej, że będzie to mój ostatni mecz w roli trenera zespołu z Wisły po długich latach tu spędzonych.


Program 15. kolejki:

11.11.2022 r. (piątek), g. 14:00
Muńcuł Ujsoły – Beskid Skoczów (g. 13:00)
Wisła Strumień – Góral Istebna
GKS Radziechowy-Wieprz – Tempo Puńców
Bory Pietrzykowice – Smrek Ślemień
Piast Cieszyn – Soła Rajcza
Spójnia Zebrzydowice – WSS Wisła w Wiśle
LKS Leśna – Podhalanka Milówka