W jednym z ciekawszych test-meczów tego weekendu Drzewiarz Jasienica mierzył się z „dwójką” Podbeskidzia. Do bielskiej drużyny desygnowanych zostało kilku zawodników ze składu ekstraklasowego.

drzewiarz_jasienica2

Bohater dwóch ostatnich meczów ligowych Podbeskidzia, Dariusz Kołodziej, ponadto napastnicy – Mikołaj Lebedyński, Charles Nwaogu i Krzysztof Chrapek, a także obrońcy – Mateusz Kupczak i Tomasz Górkiewicz znaleźli się wśród zawodników, którzy wystąpili przeciwko IV-ligowcowi z Jasienicy. Wzmocnione rezerwy okazały się zespołem skuteczniejszym. Jasieniczanie korzystanie wypadli na wstępie potyczki, ale swoich bramkowych okazji zamienić na gola nie potrafili. W 35. minucie sposób na Krzysztofa Żerdkę znalazł Chrapek. Dokładnie 20 minut później Podbeskidzie zanotowało trafienie numer dwa, gdy z dośrodkowania z rzutu wolnego Kołodzieja skorzystał główkujący Adrian Olszowski. To wydarzenie było jednocześnie ustaleniem wyniku potyczki i jednym z nielicznych, bardziej znaczących akcentów drugiej odsłony sparingu na „Górce”.

Podbeskidzie II Bielsko-Biała – Drzewiarz Jasienica 2:0 (1:0) Gole dla Podbeskidzia II: Chrapek, Olszowski

Podbeskidzie II: Rybansky (Mrok) – Górkiewicz, Nagi, Kareta, Januszyk, Patroń, Fabisiak, Wojtasik, Jonkisz, Lebedyński, Chrapek oraz Gołuch, Zakrzewski, Kołodziej, Olszowski, Nowak, Nwaogu, Bartlewski, Kupczak, Gladuch Trener: Wyroba

Drzewiarz: Żerdka (Mioduszewski) – Pala, Lapczyk, Kliber, Siuda, testowany zawodnik, Sekuła, Łoś, Gala, Jakowenko, Kozielski oraz Basiura, Pawlus, Struś, Jasiński, testowany zawodnik Trener: Kościelniak