Polskie siatkarki uczestniczące w zmaganiach Letniej Uniwersjady są już w półfinale! To następstwo wygranej nad ekipą Korei Południowej.

BKS Aluprof siatkarki

Biało-czerwone z obawami podchodziły do ćwierćfinałowego spotkania, wszak w grupowych meczach spisywały się „w kratkę”. Z Azjatkami podopieczne trenera Wiesława Popika nie radziły sobie tylko w premierowym secie, wysoko wygranym przez rywalki 25:14. Gdy jednak kolejne dwie odsłony zakończyły się sukcesem Polek 25:21 w obu przypadkach, nadzieje na awans do strefy medalowej znacząco wzrosły. Swego rodzaju formalnością okazał się czwarty set. Wynik 25:18 i końcowe zwycięstwo 3:1 sprawiło, że szansy gry o najwyższe cele dostąpią dwie rozgrywające obecnej kadry BKS Aluprof Bielsko-Biała – Marta Szymańska oraz Dorota Wilk.

W sobotę półfinałowa batalia i arcytrudny rywal – studentki-siatkarki z Brazylii.