Na ostatni mecz pierwszej rundy trzecioligowych zmagań Rekord Bielsko-Biała udał się do Zabrza. Już przed pierwszym gwizdkiem arbitra było wiadomo, że o punkty łatwo nie będzie. Rekord_bielskobiala Uzdolnioną zabrzańską młodzież, w związku z przerwą na mecze reprezentacji, wzmocniło czterech zawodników ekstraklasowego zespołu Górnika: Norbert Witkowski, Wojciech Łuczak, Szymon Skrzypczak i Przemysław Oziębała. Trójka ofensywnych graczy zabrzan, Witkowski bronił dostępu do bramki, należała do wyróżniających się postaci wśród gospodarzy. W 23. minucie w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Skrzypczak, ale uderzył nad poprzeczką. Chwilę później bramkę mógł zdobyć Łuczak, jego uderzenie obronił jednak Krzysztof Michałowski. W premierowej odsłonie swoje okazje miał także nieźle grający bielski Rekord. Spotkanie otworzyły niecelne uderzenia Mieczysława Sikory i Bartosza Woźniaka. Przed szansą na zdobyci gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego staną także Dariusz Rucki. Bramek przed przerwą kibice jednak nie zobaczyli.

W drugie odsłonie gole padły, bardzo szybko i w niewielkim odstępie czasowym. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Oziębała, kilkadziesiąt sekund później ten sam zawodnik dograł do Łuczaka i było 2:0 dla gospodarzy. Defensorzy Rekordu w tych sytuacjach myślami byli jeszcze prawdopodobnie w szatni. W 55. minucie obu strzelców na placu gry już nie było. Zrobili swoje, można by rzec, i zostali zmienieni. Korekt dokonał także trener Wojciech Gumola. Na boju posłał m.in. Piotra Bryka, który znalazł się w dogodnej sytuacji, został jednak zablokowany przez obrońcę. Ostatni kwadrans rezerwy Górnika grały w osłabieniu, czerwoną kartkę obejrzał Łukasz Wolsztyński. Przyjezdni w końcówce próbowali odwrócić losy meczu, zza pola karnego uderzał m.in. Woźniak. Sposobu na pokonanie Witkowskiego dzisiaj nie udało im się znaleźć. W 88. minucie siły się wyrównały, drugą żółtą kartką ukarany został Rucki. Rekord rundę zakończył porażką, ale zachował drugie miejsce w tabeli.

Górnik II Zabrze - Rekord Bielsko-Biała 2:0 (0:0) 1:0 Oziębała (51') 2:0 Łuczak (52')

Rekord: Michałowski - Gaudyn, Profic, Rucki, Waliczek, Sikora, Szymański (53' Biel), Papatanasiu (73' Jakowenko), Maślorz (73' Cybulski) Woźniak, Koczur (58' Bryk) Trener: Gumola