Młodzi siatkarze UKS Top Jedynki Bielsko-Biała, w tym również uczniowie współpracującej z nami Szkoły Mistrzostwa Sportowego EDU-SPORT, odnieśli wielki sukces. W Ostrowcu Świętokrzyskim okazali się najlepszą drużyną pierwszej edycji Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych.

Premierowa edycja zmagań, przeznaczona dla chłopców urodzonych w roku 1996 i młodszych, zgromadziła na starcie najlepsze drużyny z całej Polski, w tym i bielszczan pod wodzą trenera Dariusza Markowskiego. W fazie grupowej najlepsze okazały się zespoły z Ostrowca Świętokrzyskiego, Warszawy, Ostrołęki i... Bielska-Białej, po pokonaniu rówieśników z Opola i Chobrzan. W fazie pucharowej UKS Top Jedynka kontynuował zwycięski marsz. Kolejno bielszczanie zwyciężyli po 2:0 w setach ekipy z Połańca i Turka, a w wielkim finale, po zaciętym boju, zespół trenera Markowskiego wygrał 2:1 z uczniami Huraganu Wołomin. Indywidualnie wyróżnił się w bielskich szeregach libero Jakub Gruszka, najlepszy na swojej pozycji spośród wszystkich uczestników czempionatu.

Trener Dariusz Markowski tak komentuje udane Mistrzostwa Polski: – Pomysł organizacji mistrzostw uważam za wielce udany i sam się dziwię, że nikt do tej pory nie wpadł na to. Mnie również do głowy to nie przyszło, choć UKS Top Jedynkę prowadzę od założenia, tj. 1995 roku. Oprawa, przebieg oraz poziom sportowy godny był miana Mistrzostw Polski. Bardzo ucieszyłem się z możliwości gry na koniec sezonu z zespołami z Warszawy, Rzeszowa, Turka, Ostrowca czy Wołomina, bo są to kluby od lat notujące wysokie lokaty na szczeblu centralnym w rozgrywkach klubowych. I naprawdę jestem bardzo mile zaskoczony naszym występem i ostatecznym miejscem. Mistrz Polski UKS-ów brzmi fantastycznie. I dla mnie, jak i zespołu, z którym pracuję od 4 lat to ogromny sukces, który osłodzi nam nieudany finał Śląska w kadetach. Tam, mimo dużej szansy, nie zdobyliśmy medalu i nie zagraliśmy w dalszych rozgrywkach centralnych. Mistrzostwo zdobyte w Ostrowcu Świętokrzyskim zobowiązuje, bowiem na przyszłoroczne zmagania drużyny z Polski zjadą do Bielska-Białej. Cały zespół zasługuje na pochwałę. Najlepszym libero turnieju wybrano Jakuba Gruszkę. Liczyliśmy też po cichu na MVP albo najlepszego atakującego dla Jakuba Bębna lub Damiana Fijaka, bo należało się im to, ale gospodarze uznali inaczej.

Skład „złotego” zespołu UKS Top Jedynka: Jakub Bęben, Jakub Gruszka, Adrian Bryja, Michał Zając, Bartosz Kielusiak, Jakub Hansel, Maciej Piotrowski, Damian Fijak, Mateusz Dobija, Kamil Wojtyła

Końcowa klasyfikacja MP UKS-ów: 1. UKS Top Jedynka Bielsko-Biała 2. Huragan Wołomin 3. Piątka Turek 4. MOS Opole 5. MOS Wola Warszawa 6. UKS Ostrołęka 7. Czarni Połaniec 8. GUMP Ostrowiec Świętokrzyski 9. Siódemka Rzeszów 10. Tempo Olsztyn 11. ULKS Chobrzany 12. MG 13 Łódź