Pojedynek Nemak - ABB zainauguruje zmagania w 13. kolejce w drugiej grupie. To starcie zapowiada się interesująco, gdyż obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli. Wyżej jednak plasuje się Nemak i to on jest nieznacznym faworytem tego meczu. ABB jednak będzie głodne zwycięstwa, ponieważ ostatni raz ekipa Michała Szewczyka cieszyła się z wygranej 14 września w starciu z EnerSys. 

 

Kolejny mecz śmiało można określić, jako hit. Marion i Malko-Met to ekipy, które na dziś plasują się w strefie barażowej o wejście do I ligi. W uprzywilejowanej pozycji jest beniaminek Malko-Met, który plasuje się na 3. miejscu i ma wyższy dorobek punktowy od swego rywala. Marion w poprzedniej kolejce uległ liderującemu Aludyne i teraz będzie chciał powrócić do wygrywania. 

 

W wybornej formie są piłkarze ATH Bielsko-Biała. "Akademicy" w meczu z Selleo będą chcieli przedłużyć passę zwycięstw, wszak wciąż mają szanse, aby pokusić się o grę w barażach. O 20:30 na boisko wybiegnie wicelider, Dolina Skrzycznego, który zmierzy się z PreZero. Jeśli ci pierwsi myślą o bezpośrednim awansie, nie mogą sobie pozwolić na wpadkę w tym starciu. - Generalnie jestem zadowolony z podstawy drużyny w przeciągu tego sezonu. Nie mamy problemów kadrowych, co przekłada się na dotychczasowe wyniki. Naszym celem jest awans bezpośredni do I ligi. Z pokorą podchodzimy do kolejnych meczów,  ponieważ poziom ligi jest wyrównany.

 

Myślę, że mecz przeciwko PreZero może być trudny, grają naprawdę solidnie w tym sezonie. Będziemy musieli zagrać bardzo dobre spotkanie, żeby zwyciężyć - mówi Dominik Niemczyk z Doliny Skrzycznego. 13. kolejkę zmagań zwieńczy konfrontacja Strumetu z Grupą Buena. 

 

Program 13. kolejki Beskidzkiej Ligi Biznesu (2. liga): 

 

9.11.2022 r. (środa): 

Nemak - ABB (g. 18:00)

Marion - Malko-Met (g. 18:50)

Selleo - ATH Bielsko-Biała (g. 19:40)

PreZero - Dolina Skrzycznego (g. 20:30)

Grupa Buena - Strumet (g. 21:20)