W poniedziałek emocjonowaliśmy się spotkaniami w ramach 3. kolejki I ligi BLB. Na start Malko-Met pokonał RE/MAX 4:2. Marrodent, dla którego było to pierwsze spotkanie, pokonał pewnie beniaminka, Piekarnię Jasiek 9:2. Po raz kolejny dobrą formą błysnęli "rekordziści", pokonując Zbuduj 9:6. Sporo wrażeń dostarczyło spotkanie VSystem z Rabenem. Z obopólnej wymiany ciosów lepiej wyszli ci pierwsi, zwyciężając 6:4. Kolejne trzy punkty powędrowały do BudoHouse. Mistrz z poprzedniej edycji pokonał Hutchinson 4:2. 

 

Po zimowej przerwie do gry wróciła II liga. W premierowym starciu ATH pokonała Tabron 5:3. Udaną inaugurację zanotował także Strumet, wygrywając z Selleo 7:4. Z trzech punktów w 1. kolejce cieszyło się PreZero, które po emocjonującym starciu pokonało Grupę Buena 6:5. Marion natomiast "rozbił" drużynę Nemak aż 13:2. 

 

Drugi mecz rozegrał natomiast ABB, który wcześniej zmierzył się z Urzędem Miasta/BKS (mecz rozegrany awansem). Ekipa ta zwyciężyła ze spadkowiczem TI Fluid 4:0. - Szkoda dwóch straconych punktów drużyną Urzędu, ale w końcówce straciliśmy koncentrację, popełniliśmy głupie błędy i w ostatnich sekundach meczu tracimy bramkę i dwa punkty w walce o jak najwyższe miejsce, wiedzieliśmy, że Urząd ma zmieniony skład i będzie mocniejszy niż w zeszłym sezonie i było to widać na boisku. 

 

Po meczu z TI natomiast nie wiedzieliśmy czego się spodziewać, bo nie widzieliśmy spadkowicza z I ligi w akcji. Oceniam go jednak na jeden z lepszych w naszych wykonaniu (rzadko się zdarza nie stracić bramki na orliku), zagraliśmy konsekwentnie w obronie. Nawet jak TI wprowadził dodatkowego zawodnika do pola zamiast bramkarza, swoje szanse wykorzystaliśmy i trzy punkty bardzo cieszą.

 

Co do poprawy w naszej drużynie - cały czas pracujemy nad skutecznością, która nie jest na zadowalającym nas poziomie, a także nad dokładnością podań, bo wiemy, że czasami "ostatnie podanie" mogłoby być lepsze, co przekładało by się na więcej sytuacji i bramek w naszym wykonaniu. Poprawiamy także nasze poruszanie się bez piłki, bo to jest bardzo ważne w grze na takim boisku. Do każdego meczu podchodzimy z wolą walki i zdobycia trzech punktów. Naszym celem w tym sezonie jest pierwsza trójka, chociaż wiem, że druga liga jest bardzo wyrównana pod względem piłkarskim i w każdym meczu spodziewam się walki. Oglądałem środowe, wcześniejsze mecze i widać jakość, która z sezonu na sezon zwyżkuje w każdej drużynie i dzięki temu liga na pewno będzie ciekawsza - mówi nam Michał Szewczyk, kapitan ABB. 

 

Wyniki 3. kolejki Beskidzkiej Ligi Biznesu (1. liga):

 

RE/MAX Home Professional - Malko-Met 2:4

Marrodent - Piekarnia Jasiek 9:2

Rekord - Zbuduj 9:6

VSystem - Raben 6:4

Hutchinson - BudoHouse 2:4

 

Wyniki 1. kolejki Beskidzkiej Ligi Biznesu (2. liga)

 

15.03.2023 r. (środa)

ATH - Tabron 5:3

Strumet - Selleo 7:4

Grupa Buena - PreZero 5:6

TI Fluid - ABB 0:4

Marion - Nemak 13:2