Pierwszym meczem był pojedynek pomiędzy drużynami Malko-Met i Zbuduj. Spotkanie to przyniosło wiele goli i dynamicznych akcji. Ostatecznie, przy wyniku 6:4, drużyna Malko-Met odniosła zwycięstwo. Ich skuteczność w ataku i solidna obrona pozwoliły im zdobyć cenne trzy punkty i utrzymać się z dala od strefy spadkowej. Kolejne starcie to pojedynek RE/MAX Home Professional i Hutchinson. Obydwie drużyny były podrażnione po porażkach z poprzedniego tygodnia, dlatego ten mecz był dla nich okazją do zrehabilitowania się. Jednak to Hutchinson okazał się zdecydowanie skuteczniejszy, wygrywając 7:3. Ich atak był nie do powstrzymania, a zawodnicy zachwycili widownię efektownymi akcjami i precyzyjnymi strzałami na bramkę przeciwnika.

 

Następne spotkanie to hit kolejki - Murapol kontra Grupa Rekord. Oba zespoły walczyły o miejsce na podium i nie zawiodły oczekiwań. Mecz pełen napięcia, dynamicznych akcji i doskonałych umiejętności zakończył się wynikiem 7:4 na korzyść Murapolu. Ta wygrana pozwoliła im umocnić się w czołówce tabeli i być bliżej spełnienia swoich aspiracji. Kolejny pojedynek to starcie Aludyne i BudoHouse. Lider tabeli, BudoHouse, nie pozwolił sobie na niespodzianki i pewnie wygrał 5:3. Ich skuteczność w ofensywie oraz solidna defensywa pozwoliły im utrzymać się na czele stawki. Aludyne stawiały jednak zacięty opór, prezentując dobrą grę i wprowadzając pewne elementy niepewności w przebieg meczu.

 

Ostatnie spotkanie w I lidze to starcie Marrodent i VSystem. Ten mecz był pełen nieprzewidywalnych zwrotów akcji, które doprowadziły do remisu 4:4. Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom gry, oferując kibicom emocje do samego końca. Ta wyrównana potyczka dowiodła, że każdy punkt jest cenny i nie ma łatwych przeciwników w Beskidzkiej Lidze Biznesu.

 

A co ciekawego wydarzyło się w II lidze? Pierwszy środowy mecz toczył się pomiędzy drużynami TI Fluid i Selleo. Ten pojedynek okazał się niezwykle wyrównany, co potwierdził ostateczny wynik 4:4. Kolejne starcie to pojedynek ATH Bielsko-Biała z drużyną Nemak. Niestety dla "Akademików", to Nemak przeważał na boisku, odnosząc pewne zwycięstwo 3:0. Drużyna Strumet zmierzyła się z PreZero w meczu, który obfitował w widowiskowe akcje i skuteczne strzały na bramkę. Ostatecznie, po emocjonującej walce, to Strumet odniósł zwycięstwo, wygrywając 8:5.

 

Starcie pomiędzy Grupą Buena a Urzędem Miasta/BKS również nie należało do nudnych. Obie drużyny starały się udowodnić swoją przewagę na boisku. Ostatecznie, to Urząd Miasta/BKS pokazał się z lepszej strony, wygrywając to spotkanie 5:2. - Zagraliśmy przede wszystkim mądrze w obronie. Zespół Bueny jest naprawdę solidny i na pewno jeszcze zgarnie sporo punktów. Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa. Co widać po wynikach, chyba lepiej nam się gra z - teoretycznie - lepszymi ekipami - mówi Bartłomiej Malec, bramkarz UM Bielsko-Biała. 

 

Ostatni mecz tej rundy to starcie EnerSys z Marion. Niestety dla EnerSys, to Marion była drużyną nie do zatrzymania, wygrywając aż 12:0. Marion prezentowało niezwykłą dynamikę, precyzję i skuteczność w każdej akcji, co przyniosło im imponujące zwycięstwo. 

 

Wyniki 10. kolejki Beskidzkiej Ligi Biznesu (I liga): 

 

15.05.2023 r. (poniedziałek) 

Malko-Met - Zbuduj 6:4

RE/MAX Home Professional - Hutchinson 3:7

Murapol - Grupa Rekord 7:4

Aludyne - BudoHouse 3:5

Marrodent - VSystem 4:4

 

Wyniki 10. kolejki Beskidzkiej Ligi Biznesu (II liga): 

 

17.05.2023 r. (środa) 

TI Fluid - Selleo 4:4

ATH Bielsko-Biała - Nemak 0:3

Strumet - PreZero 8:5

Grupa Buena - Urząd Miasta/BKS  2:5

EnerSys - Marion 0:12