Na poprawę nastrojów 

W miniony weekend doszło do konfrontacji Sokoła Hecznarowice z KS-em Bystra. Pierwsza połowa była wyrównana, jednak kibice nie ujrzeli bramek. Po zmianie stron przewagę osiągnęli hecznarowiczanie, co zostało udokumentowane w rezultacie. Spotkanie zakończyło się wygraną Sokoła 2:0. - Zawsze mówiłem, że KS Bystra to ciekawa drużyna. My jednak zagraliśmy jeden z najlepszych meczów w tym sezonie. Moi zawodnicy spisali się bardzo dobrze w tym spotkaniu i z perspektywy całego meczu byliśmy zespołem lepszym, a rezultat 2:0 to najniższy wymiar kary. Wierzę, że ta wygrana dobrze wypłynie na drużynę - przyznaje trener Sokoła, Bogdan Swarzyński. 

 

 

Faworyci bez wygranej

W Wilkowicach doszło do pojedynku rezerw GLKS-u z Przełomem Kaniów, który tydzień wcześniej zremisował z "dwójką" LKS-u i chciał ponownie wkroczyć na zwycięską ścieżkę. To jednak drużynie z Kaniowa się nie udało. Podopieczni Mirosława Szymury wygrali w tym spotkaniu 3:0. Bez wygranej, ale z punktem, mecz zakończył jeden z kandydatów do mistrzostwa Soła Kobiernice, która zremisowała ze wspomnianym LKS II Czaniec. - Porażka Przełomu jest dla mnie niespodzianką. Nie znam składu "dwójki" GLKS-u, czy były jakieś wzmocnienia z pierwszej drużyny, ale tak czy owak wynik ten jest dość wysoki, tym bardziej, że Przełom to zespół, który dobrze gra w obronie - mówi Swarzyński.

 

Pogrom po raz kolejny 

W pozostałych meczach Żar pewnie pokonał Pionier 5:2. Wysokim zwycięstwem może pochwalić się także Sokół Zabrzeg, który pokonał osłabiony kadrowo LKS 5:0. Po raz kolejny smak znacznej porażki musiał przełknąć Orzeł Kozy. Podopieczni Marcina Stefanowicza ulegli Zaporze aż 1:7. - Zespół z Kóz notuje bardzo wysokie porażki w ostatnim czasie. Widać, że zespół ten boryka się z problemami - zauważa szkoleniowiec Sokoła.

 

Wyniki 6. kolejki: 

Sokół Hecznarowice - KS Bystra 2:0 (0:0)

Soła Kobiernice - LKS II Czaniec 0:0 

Orzeł Kozy - Zapora Wapienica 1:7 (0:2) 

KS Bestwinka - Zamek Grodziec 1:1 (1:1)

Sokół Zabrzeg - LKS Ligota 5:0 (3:0)

GLKS II Wilkowice - Przełom Kaniów 3:0 (1:0) 

Żar Międzybrodzie Bialskie - Pionier Pisarzowice 5:2 (3:1)

 

TABELA/TERMINARZ