Cukrownik Chybie wcale nie musi być wiosną dostarczycielem punktów w lidze okręgowej. Powiewem optymizmu jest sobotni sparing chybian.

pilka norbert barczyk Do rundy wiosennej bielskiej „okręgówki” zespół z Chybia przystąpi z przedostatniej pozycji w tabeli. Toteż już na wstępie wskazana jest wysoka forma piłkarzy Cukrownika, a ta zdaje się wzrastać. W pierwszy dzień marca chybianie rozgromili 10:2 drużynę z Ochab, dziś okazali się lepsi od solidnej Granicy Ruptawa.

Otwarcie rezultatu potyczki nastąpiło w 7. minucie za sprawą Rafała Szczygielskiego. Rywale potrzebowali ledwie 120 sekund, by stan test-meczu wyrównać. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa, w której tempo i ton gry nadawali futboliści z Ruptawy, lecz Cukrownik skutecznie bronił dostępu do własnej bramki. W drugich 45 minutach przedstawiciel bielskiej „okręgówki” wykazał się dużą przytomnością w podbramkowych sytuacjach. W 55. minucie w swoim stylu z rzutu wolnego przymierzył nie do obrony Witold Wawrzyczek. Doświadczonemu obrońcy nie przeszkodziła w tym nawet około 30-metrowa odległości do „świątyni” Granicy. Na 20 minut przed końcem wynik podwyższył Dariusz Zygma, kiedy przeciwnik odpowiedział golem kontaktowym, podopieczni Andrzeja Myśliwca zadali ostateczny cios, wykorzystując rykoszet od jednego z defensorów rywali w 88. minucie.

Jak udany występ ocenił trener Cukrownika? – Dużo nam jeszcze brakuje, aby być w optymalnej formie. Wykazaliśmy się konsekwencją i skutecznością, co jest pozytywne w kontekście tego sparingu – skwitował Myśliwiec.

Dla chybian było to zarazem generalne przetarcie przed finałem Pucharu Polski na szczeblu skoczowskiego podokręgu BOZPN. O trofeum drużyna z Chybia powalczy z Beskidem Skoczów (14 marca w Skoczowie).

Cukrownik Chybie – Granica Ruptawa 4:2 (1:1) Gole dla Cukrownika: R.Szczygielski, Wawrzyczek (z rzutu wolnego), Zygma, gol samobójczy

Cukrownik: Nalepa (Francuz) – A.Stokłosa, Wawrzyczek, Feruga, Ułasewicz, Janulek, Ł.Szczygielski, Miłek, R.Szczygielski, Poloczek, Zygma oraz Żur, M.Stokłosa, dwóch testowanych zawodników Trener: Myśliwiec