W miniony weekend cztery drużyny Beskidzkiej Ligi Biznesu wzięły udział w międzynarodowym turnieju Euro Golden Tour. Żadnej z nich jednak nie udało się wywieźć z Ostrawy medali. Drużyna Kurowski/Davis Fabrics trafiła do grupy A. W niej zespół Kamila Kurowskiego zanotował jednak tylko jedną wygraną - 2:1 z A.Mamut Nitra, co nie wystarczyło do awansu do kolejnej fazy turnieju. Na ostatnim miejscu w grupie B swoje zmagania zakończył BTS Rekord. "Rekordziści" na swoim koncie mieli 1 punkt, po remisie z Bedrock Trnávka, który później okazał się triumfatorem czempionatu. 

 

Z dobrej strony pokazał się Nemak, któremu zabrakło minimalnie szczęścia. Zespół ten ugrał 4 punkty, jednak to też nie wystarczyło do awansu. Jedyną polską ekipą, która zagrała dalej był Marrodent. Ekipa Dariusza Szewczyka wygrała 2 mecze i z 6. punktami awansowała do ćwierćfinału. Tam jednak Marrodent musiał minimalnie uznać wyższość BEG BOHEMIA 2:3. Obie bramki zdobył dla Marrodentu w tym meczu Dariusz Kołodziej. 

 

- Dziękuję organizatorom Euro Golden Tour za możliwość rywalizacji w turnieju. Atmosfera i poziom sportowy stały na wysokim poziomie. Tak samo jak organizacja turnieju. Sposobność pokazania się na międzynarodowej arenie polskich drużyn z Beskidzkiej Ligi Biznesu to zawsze fajna sprawa, choć czujemy niedosyt jeśli chodzi o wyniki, ale wierzę, że w kolejnej edycji będzie znacznie lepiej. To projekt, który warto rozwijać - zaznacza Tomasz Mikołajko z firmy MSP Group. 

 

Komplet wyników i klasyfikację końcową Euro Golden Tour Ostrawa 2022 znajdziecie TUTAJ