Ten pierwszy raz

Ekipa z Kaniowa zanotowała świetny start sezonu. Jej dobra passa została jednak przerwana w miniony weekend. Patent na pokonanie Przełomu znalazła "dwójka" LKS-u Czaniec. Beniaminek pokonał spadkowicza 5:2. – W poprzednich kolejkach wygrywaliśmy, ale nasza gra nie wyglądała najlepiej. Każda passa się jednak kończy. Pierwsze 20. minut meczu z ekipą z Czańca nie zapowiadało, że przegramy. Z czasem jednak dopuściliśmy rywali do głosu, a ten bezlitośnie to wykorzystał. Rezerwy LKS-u to młody, wybiegany zespół i jeszcze nie jednemu napsują krwi - ocenia trener Przełomu, Adam Śliwa.

Potknięcie faworyta

Po spadku z "okręgówki" na właściwe tory nie może wskoczyć Pionier. Pisarzowiczanie zanotowali kolejną porażkę, tym razem musieli oni uznać wyższość Soły. Niespodziewanie punkty stracił Rotuz, który na własnym terenie tylko zremisował z drużyną z Hecznarowic. – Sokół jest "na fali". Dostali prezent od KS-u Bystra w postaci walkowera i od tego czasu dobrze im się wiedzie. Dla mnie ten wynik jest zaskoczeniem. Pionierowi jest ciężko ruszyć, ale w końcu to się zmieni – przyznaje Śliwa.

"Dwucyfrówka" była blisko

W pozostałych spotkania KS Bystra wysoko wygrała z LKS-em Ligota 4:0. Zapora bezbramkowo zremisowała z Orłem Kozy, a KS Międzyrzecze nie dał szans Wilamowiczance wygrywając aż 9:1.– Wilamowiczanka miała mocne problemy kadrowe przed tym starciem i z tego też się wziął taki wynik. Drużyna z Wilamowic grała samą młodzieżą. KS Bystra to solidny zespół i wynik z LKS-em mnie nie dziwi – mówi opiekun kaniowian.