Kolejną potyczkę w Młodej Lidze BBTS ATH rozpoczął dobrze, od wygranego seta. Niestety premierowe rozstrzygnięcie nie przełożyło się na końcowy triumf.

bbts ath 1 Podopieczni Pawła Gradowskiego pierwszego seta rozstrzygnęli na swoją korzyść, w trzech kolejnych musieli uznać wyższość rywali. – Wygraliśmy pierwszego seta, w drugim prowadziliśmy 4:0. Wydawało się, że będzie przyjemnie. Niestety, nie poradziliśmy sobie z zagrywką. Paradoksalnie nastawiliśmy się na mocną, ostrą zagrywkę, taką zespół z Olsztyna prezentował we wcześniejszych spotkaniach, które oglądaliśmy. Można powiedzieć, że przeciwnik nas zaskoczył, bo preferował spokojne, plasowane rozwiązania. Zagrywka była łatwa do przyjęcia, ale my sobie z tym nie radziliśmy. Gospodarze zaliczyli dwanaście asów, my jednego – obrazuje przebieg meczu Gradowski. – Na treningach przyjęcie wygląda dobrze. Niestety podczas meczu, jak coś się zatnie, to jest problem. To charakteryzuje młode zespoły. Bardzo dobrze w Olsztynie zaprezentował się Mateusz Ogrodniczuk, nieźle zagrali środkowi, zabrakło feralnego przyjęcia – dodaje.

Rąk, świadomi ogromu pracy, który przed nimi, bielszczanie jednak nie załamuję. – Ciężko pracujemy i czekamy dalej. Musimy postawę z treningów przełożyć na spotkania ligowe – receptę na poprawę gry zdradza opiekun BBTS ATH.

Goście zepsuli w tym spotkaniu 18 zagrywek. Łącznie popełnili aż 55 błędów własnych... liczby mówią same za siebie. Ciężko przy takich statystykach myśleć o zwycięstwie.

W następnej serii gier BBTS ATH w hali pod Dębowcem miał rozegrać przedmecz, poprzedzający pojedynek BBTS-u w Plus Lidze. Na takie rozwiązanie nie przystał najbliższy przeciwnik młodego zespołu z Bielska-Białej. W związku z tym podopieczni trenera Gradowskiego z Effectorem Kielce zmierzą się hali bielskiego Rekordu. Początek spotkania w najbliższą sobotę o godzinie 20:30.

Indykpol AZS Olsztyn – BBTS ATH Bielsko Biała 3:1 (23:25, 25:22, 25:18, 25:20)

BBTS ATH: Marek, Siek, Ogrodniczuk, Broncel, Słomka, Smolana, Czauderna (libero) oraz Dobija, Czapla, Bęben, Czerwiński Trener: P.Gradowski